Tabulka                     Výsledky

————Jaro———

Neděle 14. 5. 2023 15:00

TJ Blatná – TJ Spartak Kaplice 1:3 (0:2)

Po utkání jsme se shodli, že to byl hratelný soupeř a výsledek mohl být i opačný. Hrálo se poměrně pěkné utkání, soupeř chtěl hrát kombinačně, což nám vyhovuje. V prvním poločase jsme hráli vyrovnanou partii do 16.minuty, kdy byl proti nám nařízený velmi přísný pokutový kop. Je to již poněkolikáté v této sezóně, většinou se cítíme ublíženě. Ale faktem je, že do soubojů v pokutovém území jdeme poněkud nešikovně a vyjma penalty na Táborsku bychom se tomu mohli vyhnout tím, že prostě hráčku vystojíme a zablokujeme možnou střelu. Po proměněné penaltě jsme tahali za kratší konec a Kaplice vstřelila svůj druhý gól. Stále se opakují chyby pomalého dostoupení soupeře. Druhý poločas byl vyrovnaný, rychleji jsme hráčky soupeře dostupovali a nedali jim moc prostoru. Po krásné akci našich mladic Agy a Anežky jsme snížili na 1:2 a začali soupeře přehrávat. Měli jsme několik výborných příležitostí ke skórování, ale i štěstěna byla proti nám. A jak to tak bývá, když se soustředíte na útok, necháváte otevřená okénka v obraně, čehož soupeř využil a v 76.minutě vstřelil třetí gól. Na zvrat už nebyla síla, na rozdíl od soupeře jsme měli na střídání pouze jednu dívku a to se na fyzické kondici podepsalo. Děkuji Máje, že nám přijela pomoci. Díky Nikole, že si i se zraněním sedla na lávku. Příklad pro hráčky, které mohly a nepřišly. Jsem přesvědčený o tom, že pokud bychom měli na střídání více hráček, mohli bychom uhrát lepší výsledek. Za tento zápas musím celý tým pochválit, holky bojovaly do poslední minuty, což ocenili i naši diváci.

—————————–

Neděle 7. 5. 2023 10:30

SK Klatovy 1898 – TJ Blatná 5:1 (3:1)

Po zápase jsme si museli přiznat, že byl soupeř nad naše síly. Klatovské fotbalistky byly důraznější, rychleji dostupovaly naše hráčky a nedávaly žádný prostor a čas. Byly více v pohybu, proto se našim zdálo, že jich je na hřišti víc, než nás. Do 23.minuty jsme se hráli vyrovnaně, i náš tým se dostával do pomyslných šancí. Ovšem, jakmile jsme v této minutě obdrželi gól, vypadli jsme na 15.minut z tempa, nestihli zachytávat náběhy soupeře za naši obranu a ještě dvakrát jsme inkasovali. Nedechli jsme se v 42.minutě, kdy po ukázkové akci, náběhu Kláska po lajně a zakončením Denisy P. . O přestávce jsme se hecovali s vírou, že bychom mohli ještě vývoj zápasu zvrátit. Nestalo se tak a domácí přidali ještě dva góly.

Celkově musím říci, že jsme nehráli špatně. Dostáváme však poměrně laciné góly po chybách, které se dají pravidelným tréninkem eliminovat. Jsem zastáncem toho, aby se obrana měnila co nejméně. Bohužel se nám letos nedaří složení obrany ustálit. Proto nefungují automatismy, kterým se při trénincích věnujeme. Přesto musím pochválit Mahony, která za období mého trénování poprvé nastoupila na postu stoperky a zhostila se jí velmi dobře. Odnesla si však ze zápasu pár krvavých šrámů, neboť soupeřky hráli poměrně dost za hranicí pravidel.

———————————

Neděle 7. 5. 2023 12:00

TJ Blatná – TJ Calofrig Borovany 8:3 (4:2)

Soupeř k nám přicestoval v nekompletní sestavě, nejprve hrál o deseti, poté chvíli o devíti. Nás tým hrál do útoku od první minuty tak, jak jsme si řekli. Předvedli jsme spoustu kombinačních akcí, tím jsme se dostávali do mnoha zakončení. Přesto nemohu vyzdvihnout náš výkon do nebes a udělit 100 bodů. Při ztrátě míče jsme hráli až moc ležérně, jako by se nám nemohlo nic stát. Přestože bylo hráček Borovan na hřišti méně, byly neustále volné a pomalu jsme je dostupovali. Také nás za tuto nedůslednost trestaly. Mimo jiné, špatný výkon v tomto utkání jsem podal já, jako trenér. Až moc jsem vytvářel nesmyslný tlak na jednotlivé hráčky na hřišti, zejména v obraně, místo abych nedostatky v naší hře řešil více v klidu.

Ale nyní už o tom pozitivním. Celkově, když jsme měli balón, předváděli jsme moc pěkný fotbal. Čtyřikrát se trefila Anežka a premiérově i Petra Želízků a to hned dvakrát. Jednou Mirka a zaslouženě i Mahy. Dobré zákroky předvedla v brance i Lenka. Za velmi dobrý výkon na hřišti jsme všichni přáli gól i naší Agi, ale chybělo jí i trochu štěstí. Ale když bude takto pokračovat, je to jen otázka času !! Jsem nadšený z toho, že nám střední záložníky hrají  nejmladší členky týmu a opravdu výborně. Jsem nadšený z toho, jak se do týmu začleňují další, poměrně nové hráčky. V kombinaci s těmi zkušenějšími se tvoří opravdu skvělý tým, který je radost trénovat.

Ještě musím vyjádřit respekt k hráčkám Borovan, taky jsme si zažili podobné období, kdy nebyly hráčky, a víme, jak je to nepříjemné a demotivující.

Hit dne: Když mamina Klárka předvedla velmi dobré uvolnění od stoperky hostí a běžela sama na brankářku, naše lavička byla ve varu. Míč si připravila ke střele, mohutný nápřah a ….míč se ani nepohnul, špička nohy se zabořila do trávníku, pád na hubu a okamžité přerušení zápasu hlavním rozhodčím. Škoda, že to nemáme zdokumentováno, štěstí, že se mamině nic nestalo ?

—————————

Sobota 22. 4. 2023 15:00

FC Táborsko – TJ Blatná 5:0 (4:0)

Na tento zápas jsme se velmi těžko dávali dohromady. A tak s námi jela i čtrnáctiletá Adri, která odehrála nakonec celé utkání. Výsledek utkání by mohl nasvědčovat, že se jednalo o jednoznačnou převahu domácího týmu, ale nebylo tomu tak. Tentokrát nás o dobrý výsledek připravila nedostatečná zástupnost hráček z lavičky. Jedinou střídající hráčkou byla Vajska, která odehrála 20 minut a odešla s poraněným kolenem. Peťa Ž. hrála se sebezapřením, neboť jí nebylo dobře. Další střídající prostě nebyla. Jinak naše hráčky odvedly v Táboře opravdu bojovný výkon, navíc i s velmi dobrými kombinačními akcemi. Na fotbal se dalo dívat, na branku domácích jsme vyslali nejméně sedm střel, hlavičku Kláska vyškrábla brankářka domácích s vypětím všech sil. Góly jsme obdrželi poměrně dost smolné, ze skrumáží nebo jsme neuklidili dostatečně razantně míč od naší branky. Bohužel se podařilo rozhodčímu znovu zapískat proti nám penaltu, kterou neviděl nikdo na stadionu, včetně domácí trenérky a pomezního rozhodčího. Musím přiznat, že ve druhé půli však Denisa v brance čarovala a chytla minimálně 3 góly, přičemž si při jednom ze zákroků poranila palec na ruce. Ani nemusím říkat, že utkání dochytala!! Za mě palec nahoru pro náš tým.

Otazník zápasu? Hráli jsme v takovém vedru na umělce, přičemž vedle byly volné dva výborně připravené travnaté povrchy??? Tam by se to Vajsce nestalo.

Hit zápasu: Bomba Renči, kterou vyslala na naši branku  Minula, ale ne o moc. (Pro úplnost, odvrátila nebezpečnou akci hostí )

————————————–

Neděle 16. 4. 2023 15:00

TJ Blatná – TJ Jiskra Domažlice 0:4 (0:3)

Sestava domácího mužstva vzbuzovala optimismus. Ten kdo ale zná naše mužstvo věděl, že tomu tak nemusí být. Navíc jsme se potkali se soupeřem, který nám vůbec nevyhovuje. Domažlice velmi dobře a rychle dostupují, boří, hrají velmi tvrdě (a to mají ve svém středu poměrně hodně mladic), žádná velká kombinace, výborná brankářka a nákopy na mimořádnou hráčku Martinu Vyskotovou. Této se podařilo dát našemu mužstvu tři góly v prvním poločase.

Naše mužstvo začalo zápas velmi dobrým útokem, kdy po přihrávce Anežky zatáhla Agi a centrovala před branku Domažic. Poté přišla již v 10.minutě velmi přísně nařízená penalta a z této rány jsme se sbírali celý první poločas.  Nebudu brát v potaz pár střel, které jsme vyslali na branku domácích z úctyhodných vzdáleností a pro brankářku hostí neznamenaly žádné riziko. Nebo pár závarů, kdy se nám dařilo nastřelovat pouze houštinu hostujících hráček. Naše mužstvo hrálo bez jakéhosi vnitřního drajvu, jakoby ve snu. Vidina možného úspěchu, přefiltrovaná přes centrum strachu a nejistoty v mozku, dokáže mnohé hráčky zcela vydeptat. Ale o tom už jsem psal několikrát. Zcela jasnou ukázkou byl třetí inkasovaný gól, kdy naše obrana vůbec nereagovala na rychle rozehraný přímý kop a hráčka Domažlic pohodlně skórovala.

Druhý poločas naše mužstvo přidalo, hrálo se na půlce hostů, do 89.minuty neměly Domažlice žádnou šanci ke skórování. Hráli jsme aktivně, napadali hosty už od jejich šestnáctky, ale moc vyložených šancí ke skórování jsme si nepřipravili. A tak jak to bývá, když hrajete vabank, utekla nám hráčka hostů a zpečetila krutý výsledek, který úplně neodpovídal průběhu zápasu.

Z každého horšího si má člověk vzít něco pozitivního. Já to vidím ve druhém poločase, kdy jsme zlepšili kombinaci, komunikaci na hřišti a z toho můžeme vycházet do dalších zápasů.

Olda

————Podzim—————-

Neděle 16. 10. 2022 11:00

TJ Spartak Kaplice – TJ Blatná 3:0 (1:0)

Sobota 8. 10. 2022 14:00

TJ Blatná – SK Klatovy 1898 1:1 (0:1)

K mistrovskému zápasu k nám přijely Klatovy, které nás před sezónou porazily.
Dosavadní výsledky pasovaly hráčky Klatov do role favorita. I z vystupování hostů
bylo patrné, že si přijeli pro 3 body. A první poločas jsme opravdu byli horším týměm.
Hosté lépe kombinovali a již v 17.minutě se ujali vedení. Naše hráčky si nedržely
pozice a hosté hrozili zejména z křídelních prostorů. Paradoxně jsme si v prvním
poločase vypracovali dvě velké šance ke skórování, ale nepodařilo se nám skórovat.
Druhý poločas nabídnul zcela jiný obrázek hry. Naše hráčky se uklidnily, začaly
dobže kombinovat a vytvářet tlak na obranu hostí. V 61.minutě utekla Denisa a
srovnala na 1:1. Jakoby jsme měli i více sil, vydrželi jsme až do konce zápasu a byli
jsme lepším týmem. Šance ke skórování měly sice obě mužstva, ale brankářky byly
oporami svých týmů. Dvě minuty před koncem jsme dostali šanci vyprovodit hosty
bez jediného bodu, ale agilní Denisa nastřelila tyč. Za tento zápas, zejména za druhý
poločas je nutno náš tým pochválit.

Sobota 1. 10. 2022 14:00

TJ Calofrig Borovany – TJ Blatná 3:4 (2:3)

Zápas jsme začali ve velkém stylu, holky plnily sen trenérů o kombinační hře,
soupeře jsme drtili a do 35.minuty jsme vedli 3:0. Tentokrát jsme posílili útok a na
hrotu si velmi dobře rozuměly Vajska s Denisou. Ovšem po vstřelení třetího gólu se
krásný sen změnil v příšernou noční můru. Přestali jsme úplně hrát a sledovali, jak se
kolem nás valí útoky domácích. Po faulu ve vzdálenosti cca 35 metrů zamířila pod
břevno naší branky kapitánka Vyslužilová. A poté jsme od 37.minuty počítali čas v
sekundách a jen zásluhou Petry v brance, jsme o půli odcházeli s jednobrankovým
náskokem do šatny. Domácí hráčky šly minimálně 4x samy na naši branku, z toho
jeden záběh za obranu využily. Po poločase jsme naši hru zlepšili, jenže domácí
holky bojovaly jako lvice. Cítily šanci nás porazit. V kombinační hře jsme byli lepší,
Mahy nastřelila tyč a hlavičkovala těsně vedle. V 61.minutě jsme zvýšili na 4:2,
domácí ale za 5 minut zase snížili. Do konce zápasu jsme se o vítězství strachovali.
Naštěstí Borovany neproměnily několik svých šancí, jakož i naše hráčky. Jednou
jsme vykopávali míč z brankové čáry. Bojovností a vůlí jsme už domácím nedovolili
srovnat. Ač chválím jednotlivce málokdy, tentokrát bych vyzdvihnul neuvěřitelný
výkon Mahy vprostřed hřiště. Samozřejmě i Denisy, která vstřelila 2 góly a k tomu
přidala 2 asistence. Dále pak i Kláska, která jako každý zápas odjezdila lajnu na
hranu svých sil. Za prvních 35 minut musím pochválit celý tým!!

Sobota 24. 9. 2022 14:00

TJ Blatná – FC Táborsko 1:4 (0:2)

Zlepšený výkon oproti předchozímu zápasu, leč výkon lehce nadprůměrný a na velmi
dobře hrající hostující tým nestačil. Hostující tým zaslouženě zvítězil. Co nelze
zpochybit je velká snaha, možná až přemíra. Na hřišti je to ale fakt dřina.
Zatím se však naši protivníci lépe orientují na hřišti, jsou důraznější, daleko rychleji
nás napadají, než my je, jsou efektivnější v proměňování šancí a hrají lehčeji a

sebevědoměji. Včerejší trénink mě v tom utvrdil. Nedokážeme přenést: tréninkovou
pohodu, rychlé kombinační akce, chuť hrát, neustálé se nabízení, na mistrovské
hřiště samotné. Ono to ale přijde. Asi se nabízí otázka: Kdy? "Uvidíme", řekl slepý…

Místo tradičního komentáře k zápasu Vám redakce tohoto účtu přináší
rozhovor s trenérem žen Blatné, Oldřichem Šebkem.
Trenére, prohráli jste v Domažlicích poměrně vysoko 0:5. Jak se cítíte? Jsem
dost zklamaný.
Na zápas jste přijeli poměrně pozdě, myslíte si, že i to přispělo k nezdaru v
Domažlicích? Ano, myslím si to. Přijeli jsme cca 28 minut před začátkem zápasu,
nedokázali jsme se dobře rozcvičit, říci si více k zápasu, k taktice a vysvětlení jak
hrát na jednotlivých postech. Hlavně jsme neměli čas se společně na zápas
namotivovat.
Po cestě jste stavěli na čůrání a hráčky si při tom zapálili cigaretu. I když jste
se vůbec nezdrželi, naštvalo Vás to? Ano a to už podruhé.
A kdy to bylo poprvé? Když jsem se dozvěděl, že jsme vyjeli o půl hodiny déle z
důvodu nedostavení se některých hráček na sraz včas.
Na začátku zápasu jste drželi otěže pevně v rukou, vypadalo to na hladké
vítězství? Ano, a to byl následně problém. Hráčky si myslely, že to bude lehké,
přestaly si plnit úkoly na jednotlivých postech, začaly hrát chaoticky, utápěly se v
individuálních kličkách a kombinace vlastně neexistovala. Nakopávali jsme balóny
dopředu, kde jsme proti důrazně hrajícím domácím neměli šanci.
Myslíte si, že prohru způsobila absence gólmanky, za kterou do brány
nastoupila hráčka z pole? Absolutně ne! I když jedenkrát Nikola neodhadla výběh
za šestnáctku a obdrželi jsme z toho gól. Hráčka však na ní postupovala sama, tak
bychom pravděpodobně stejně inkasovali. Ostatní střely byly umístěné k tyči, s čímž
by si těžko poradila i jiná brankářka.
Dostali jste v rozmezí dvaceti minut 4 góly. Co se stalo? Po prvním gólu jsme
zcela přestali hrát, obrana nesmyslně ustupovala protihráčkám a nechala domácí v
klidu si míč připravit ke střele a zakončit. Žádné dostupování protihráček se
nekonalo. Nutno podotknout, že takto přestal hrát celý tým.

Jak jste se v tu chvíli cítil? Totálně bezradně…
A proč? Hráčky zcela zapomněly na to, co jim vštěpujeme na trénincích, co cvičíme
a zároveň vysvětlujeme proč to cvičíme. Hrály si včera svůj zápas, podle svých not. I
když jsme se snažili proházet některé posty, hra se v prvním poločase nezměnila.