Tabulky  ——————————Výsledky

Jaro

Sobota 10. 6. 2023 10:00

Mirovice – Blatná 4:1 (2:0)

Na utkání k lídrovi soutěže jsme odjížděli kvůli absenci z různých důvodů s deseti hráči a krátce před
utkáním nás ještě doplnil Jakub Outlý. Přes početní hendikep jsme s velice kvalitním soupeřem
odehráli jedno z nejlepších utkání a klobouk dolů před hráči, kteří i přes drobná zranění a šrámy
vydrželi až do konce zápasu. Navíc jsme domácím mohli zkomplikovat připravené postupové oslavy,
ale ve dvou šancích Kůsta a Říhy nás vychytal skvělými zákroky zkušený gólman. Postupem času a
s ubýváním sil jsme čtyřikrát inkasovali. Čestný úspěch zaznamenal v úplném závěru Antoš.

ZLATÉ BODY
Hráči si snad uvědomili důležitost utkání a i přes určitou nervozitu se snažili být aktivní. Do největší
šance se ve 25. min dostal Král, který si z levé strany postavil z několika hostů slalomové tyče, ale
jeho zakončení do prázdné stačil dobíhající obránce vykopnout. Gólová trefa přišla až ve 37. min. Fiřt
připravil střeleckou pozici Kůstovi a ten dělovkou otevřel skóre. Klid do našich řad přinesl gól do šatny
ve 45. min. Machovský zatočil zleva standardku do malého vápna, vypadlý míč z rukavic brankáře
dorazil dobře postavený Čadek. V 52. min přišel rozhodující okamžik. S chutí hrající Kůst přesprintoval
svého strážce a po kličce gólmanovi uklidil za ovací pešunku do prázdné. Po jeho přihrávce v 75. min
opět po vyhraném sprintu tentokrát skóroval Bulka a upravil na konečných 4:0.

Blatná – Strunkovice 0:4 (0:1)

S favoritem soutěže jsme přes velkou absenci klíčových hráčů udrželi poločasový výborný výsledek.
Bohužel jsme inkasovali po rohovém kopu. To Šrámek, který zastoupil všechny zraněné gólmany
špatně odhadl dlouhý míč. Druhý poločas byl už v režii fotbalovějších hostů.
Šrámek
Maleček, Rakovan, Levý, Bláha
Král, Čadek, Bulka, Machovský
Říha J, Antoš
Střídali – Ďulík, Outlý J, Písařík

DOLNÍ DVOŘIŠTĚ – BLATNÁ 3 : 1 (1 : 0), Kůst
Boj o důležité body skončil sportovní katastrofou. Ve třetí minutě odstoupil Rakovan pro vážné
zranění achilovky. Místo něho naskočil jediný náhradník Antoš. Na konci poločasu neprostřelil hradbu
těl Machovský. Ve dvouminutovém nastavení jsme inkasovali. Po změně stran odstoupil s bolestí
kotníku Šimůnek, takže jsme dohrávali v početním oslabení. Malou náplastí na vzniklou situaci bylo
snížení, kdy Kůst nádherně trefil téměř ze 30 metrů. To však bylo vše. Už by si mnozí hráči měli
uvědomit určitou zodpovědnost vůči oddílu a zamyslet se, zda by svému koníčku neměli věnovat více

Čkyně – Blatná 1:0 (1:0)

V utkání o důležité body jsme bohužel nenašli zbraň na jednoduchou a účelnou hru domácích.
V největší šanci prvního poločasu selhal Šimůnek, který v úniku obránci otálel se zakončením. Na
druhé straně jsme po sérii několika rohových kopů domácích inkasovali po centru od rohového
praporku a špatném dostoupení na hranici šestnáctky. V závěru ve hře vabank ( už bez vyloučeného
Čadka), kdy se hrálo nahoru dolů, jsme z našeho tlaku vstřelení kýžené branky nedocílili.

Blatná – Lhenice 2:0 (1:0)

V utkání dvou sousedů šlo o to, kdo se odpoutá z nebezpečného pásma v tabulce. Našim hráčům
svazovala nervozita nohy, vázla kombinace, chyběla odvaha. Naopak hosté až příliš často hrozili
z rohových kopů. Když už se zdálo, že bude poločas bez branek, přišel důležitý gól do šatny. Ve 45.
min Král uvolnil dlouhým míčem Kůsta, ten přešel na pravé straně přes svého strážce a nacentroval
přesně na hlavu Šimůnka, který se nemýlil. Klid do našich řad přinesla 65. min. Machovský vyvezl míč,
válející se obránce zahrál v šestnáctce rukou. Nařízenou penaltu s přehledem proměnil Čadek.
V závěru jsme si náskok pohlídali a cennou výhru získali.

Vimperk – Blatná 1:1 (0:0)

Ve vyrovnaném utkání si obě mužstva vytvořila několik brankových příležitostí. Chlanda zlikvidoval tutovku po rohu domácích, na druhé straně ani nájezd Šimůnka a později Hlaváče gólem neskončily. A tak remízové utkání rozhodly dvě penalty. V 65. min fauloval Čadek a domácí se ujali vedení. V 84. min byl faulován s chutí hrající Levý a Š. Říha se z penalty nemýlil.

Blatná – Kaplice1:2 (0:1)

Ve vyrovnaném utkání jsme hlavně v prvním poločasu byli málo aktivní do ofenzivy, chyběla odvaha
se prosadit, naše standardní situace postrádaly razanci. Navíc jsme v závěru poločasu díky
nepozornostem a nedůrazu inkasovali. Po obrátce jsme brzy srovnali. To s chutí hrající dorostenec
Fiřt se výborně orientoval v šestnáctce hostí, přiklepl Hlaváčovi, který zavěsil. Zdálo se, že přijdou
další gólové příležitosti, ale opak byl pravdou. Do té doby bezchybný Chlanda pustil za svá záda šest
minut před koncem přímý volný kop. A tak v důležitém utkání jsme vyšli naprázdno.

Branky: Říha Š, Míka
Domácí mladíci jasně ukázali svoji kvalitu, kombinovali v pohybu, v rychlosti a působili velmi
dynamicky. Blatenští opět bez několika hráčů základní sestavy přesto dokázali udržet se soupeřem
krok. Ve 3. min jsme inkasovali po špatné malé domů, v 16. chytil Chlanda nájezd, ale na následnou
dorážku obránci nereagovali. Aktivitu Roudného přibrzdil Štěpán Říha, po půl hodině křižnou
dalekonosnou střelou snížil na 2:1. O lepší výsledek nás připravilo nedůrazné a nedostatečné bránění
dvou standardních situací v závěru utkání. Na druhé straně nás opět několika výbornými zákroky

Důležité body
Bez několika hráčů základní sestavy jsme chtěli soupeři oplatit ostudnou podzimní porážku a také se
dostat do klidnějších vod v tabulce. Bohužel dva samostatné nájezdy Machovského zůstaly nevyužity.
Ve 36. min jsme nabídli hostům penaltu, kterou však Chlanda chytil a udržel tak poločasové čisté
konto. Po přestávkové domluvě a zapojení Bulky do ofenzivy se naše hra oživila, a právě jmenovaný
posunul do té doby nevýrazného Krále, který v 52. min z levé strany konečně otevřel skóre. Vyloučení
gólmana Újezda a naše početní výhoda nebyla příliš znát. V 80. min hosté ze standardní situace
srovnali. Jejich euforii rychle ukončil Čadek, hned z následné rozehrávky nachytal slavící hosty
v nedbalkách, když přesným kopem překvapil celý stadion a rozvlnil síť.

Netolice – Blatná1:1 (0:0)

Po nevydařeném domácím utkání s Vodňany, kdy hosté jasně prokázali svoji zkušenost a zaslouženě
zvítězili, jsme zajížděli k posledním Netolicím. I bez několika nemocných hráčů jsme hned od úvodu
byli aktivnější, vytvořili si několik zajímavých příležitostí a byla jen otázka času, kdy skórujeme. Naše
převaha však vyústila jen ve festival neproměněných šancí. V samostatných nájezdech postupně
zklamali Král, Kůst a Machovský. Až v 56. min se z dalšího brejku konečně prosadil Kůst, když tvrdou
střelou z blízka zahrál domácímu gólmanovi na housle. Bohužel si při gólu obnovil svalové zranění. O
chvíli později zahodil další nájezd Šimůnek. Na druhé straně se vyznamenal na brankové čáře
Chlanda. Machovský opět sám z půlky nedal další nájezd a tak přišel trest. V 79. min jsme špatně
dostoupili, domácí byl na hranici šestnáctky faulován a následnou penaltou bylo srovnáno. Konečný
výsledek je pro nás ztrátou při cestě do klidných vod tabulky.

Blatná – Mirovice0:1 (0:1)

20. vteřina, chyba v defenzivě – gól v naší síti. Úvod jak z hororu. Naštěstí jsme díky zvýšené
soustředěnosti a hlavně několika zázračným zákrokům Chlandy udrželi lichotivý výsledek s vyspělým a
kvalitním týmem až do konce utkání. Kromě bodové ztráty jsme v úvodu ještě přišli o Kůsta, který si
při sprintérském souboji ve slibné šanci přivodil svalové zranění. Porážku mohl nakonec odvrátit
Šimůnek, po chybě hostujícího gólmana. Bohužel minul prázdnou bránu.

Ostudný debakl
Po vyrovnaném poločasu, kdy se do dvou slibných šancí dostal Hlaváč, to vypadalo, že kdo první vsítí
branku, vyhraje. A stalo se. Ve 46. min se domácí po našem rohu dostali do brejku a otevřeli skóre.
Poté následovala z naší strany ukázka školáckých chyb a bezradnosti. A debakl, který si za rámeček
určitě nedáme. Až na výjimky ( Kůst, Rakovan ) jsme na hřišti nepůsobili ve druhé půli příliš

Blatná – Dolní Dvořiště 4:2 (3:1)

Po několikazápasové mizérii přišlo konečně herní probuzení. Už v 10. min jsme vedli 2:0. Obě branky
padly po rychlých přímočarých akcích. U obou byl s chutí hrající Kůst a dobře nabíhající zakončovatel
Král. Kůst dokonce ve 21. min zvýšil na 3:0, když vystihl rozehrávku hostů, prošel jejich obranou a
krásně levou zakončil. Za tři minuty jsme po autovém vhazování zaspali a zbytečně inkasovali. Po
změně stran se několikrát vyznamenal v bráně Chlanda a udržel tím soupeře na distanc. Klid do
našich řad přišel v 64. min. To ač faulovaný J. Říha utekl po pravé straně a předložil na hattrick
Královi. V závěru ještě po Bulkově penaltovém zákroku hosté snížili, ale v takticky odehraném závěru
jsme si zaslouženou výhru pohlídali. Až na několik školáckých chyb zaslouží tým po dlouhé době

Strunkovice – Blatná 5:0 (3:0)

Konečný výsledek je pouze skutečným obrazem naší hry. Domácí byli lepší ve všech směrech. Náš
výkon zaostává za tím, co tým předvedl v úvodních utkáních. Alibismus, nepřesnost, nedostatek
odvahy, tak by se dalo shrnout naše poslední účinkování.

Protrápená výhra.

Po dlouhém půstu přišel konečně plný bodový zisk. I když velkou fotbalovou krásu utkání nepřineslo.
V 19. min se po závaru dostal míč k Šimůnkovi a ten ho do poloprázdné brány uklidil. O mnoho lépe
se nám začalo dýchat ve 25. min, kdy po rohovém kopu zvýšil hlavou Míka. To bylo bohužel z naší
strany všechno, a když v rozpačitém a nervózním závěru hosté snížili, se strachem o výsledek jsme

Remízové utkání
Úvodní tříminutovka patřila domácím. Nejprve trefili břevno, následně se vytáhl svými zákroky
brankář Chlanda. Ve 14. min se přízemní pokus Bulky opřel o tyč. Většinu času se hrálo spíše mezi
vápny, bez vážnější příležitosti a s množstvím osobních soubojů. V závěru se prosmýkl obranou
z pravé strany Š. Říha, ale jeho pokus brankář domácích vyrazil na roh.

Blatná – Vimperk 0:1 (0:0)

Kdo by si myslel, že po třech porážkách přijde úspěch s lehčím soupeřem, mýlil se. Herní mizérie
pokračovala, navíc soupeř se ukázal ve výborném světle. Působil týmově, dynamicky a po celý první
poločas nás přehrával. Nám naopak vázlo vše a náš výraz byl na můj vkus hodně nefotbalový. Po
bezgólovém poločasu a přestávkovém „ pohovoru v kabině“ jsme zlepšili pohyb a aktivitu a dostavily
se konečně i šance. Tu největší spálil Král, když ze slibné pozice a spoustě času trefil jen náruč
brankáře. Hosté naopak svoji šanci v 80. min. využili. Náš závěrečný tlak už k úspěchu nevedl (
naprázdno vyšla Čadkova šance) a tak si Vimperští odvážejí zaslouženou výhru.

Kaplice – Blatná 3:1 (1:1)

Přestože jsme se ujali v Kaplici vedení, když po uvolnění Kůsta po levé straně skóroval do prázdné
Bulka, byli to domácí, kteří dvěma góly strhli výhru na svoji stranu. Po celé utkání nám vázla mezihra
a na lepší výsledek bylo až příliš nepřesností. Za zmínku stojí snad to, že v bráně musel nastoupit po
několika letech M. Šimůnek a nevedl si špatně.

Blatná – Roudné 1:3 (0:2)
Hosté působili hlavně v prvním poločasu výborným dojmem. Pohybovali se s lehkostí, dobře
kombinovali a byli všude rychlejší. Přesto první velkou šanci jsme si vytvořili my. Ve svém typickém
náběhu si Král obhodil gólmana, ale míč směřující do prázdné brány stačil dobíhající obránce ve
skluzu odrazit na roh. Ve 21. min jsme po lehkovážné ztrátě uprostřed hřiště a následujícím brejku
poprvé inkasovali. Nepříjemný presink hostí vedl ve 44. min ke druhému gólu. Brzy po obrátce jsme
opět nezachytili rychlý protiútok a zvýšení na 0:3. V 56. min jsme se konečně dočkali i my. Střídající
Bulka zatáhl po levé straně, předložil J. Říhovi, který se po několika neúspěšných předcházejících
pokusech konečně trefil. Závěrečný náš tlak i díky nepřesnému zakončení nevedl ke skórování a tak si

Ostudný propadák
Po třech povzbudivě odehraných utkáních přišla studená sprcha. Kamenný Újezd nám dal lekci
z produktivity, bojovnosti a týmového výkonu. Po deseti minutách, kdy naše hra snese kritiku, zbytek
utkání byl plně v režii domácích. Obranná činnost nedůrazná, ofenziva bezzubá. A protože už ve 32.
min byl stav 5:0, zbytek utkání se prakticky jen dohrával a změnil v exhibici. Většina hráčů by se měla

Blatná – Netolice 5:0 (2:0)

Již úvod naznačil, jakým směrem bude utkání směřovat. Velkou šanci ve druhé minutě ještě
promarnil Říha, ale 24. min už přinesla z naší převahy otevření skóre. To standardka Maršíka z pravé
strany prošla celým vápnem a lehce tečovaná skončila v síti. Ve 36. min potáhl zleva Uldrich a
předložil Královi, který zvýšil a začal tím svůj velkolepý brankostroj. Po obrátce to už bylo za přispění
celého týmu one man show. Ve 48. již jmenovaný Král trefil krásně levačkou přes celou třetí
blatenský zásah, v 71. proměnil penaltu a těsně před koncem svojí čtvrtou trefou dovršil zkázu
netolických. Zaslouženě jsme získali tři body, přestože jsme hráli bez několika hráčů základní sestavy.
Za předvedený výkon zaslouží tým pochvalu.

Vodňany – Blatná 0:0 (0:0)

Na horké půdě ve Vodňanech se odehrálo remízové utkání. Obrany obou týmů si celých devadesát
minut poradily minimem gólových příležitostí. Za zmínku z naší strany stojí 28. min, kdy Šimůnek
z pravé strany v přečíslení nepřesně přihrál do stoprocentní šance a ve 45. min prošel zleva Sedláček,
ale Říha v tutovce těsně minul. Standardky domácích se také minuly účinkem a tak jsme si asi

Říha Š (P), Král 2, Sedláček, Šimůnek
Premiéra a vstup pro nás do neznámého prostředí vyšel na jedničku. S podmáčeným terénem jsme si
poradili lépe než zkušení hosté, vedení bývalým hráčem Blatné Motykou a dalšími, např. Lengyelem.
Už v 8. min byl v náběhu do šestnáctky faulován Míka. Následnou proměněnou penaltou otevřel
skóre kapitán Štěpán Říha. V 19. min se po dlouhém pasu a chybě hostujícího gólmana dostal ke
skórování Král. Tentýž hráč v 54. min opět sám v náběhu přehodil zkušeně vyběhnuvšího brankáře a
zvýšil na 3:0. Hned za dvě minuty zatáhl hráč zápasu Král po pravé straně a skluzující Sedláček uklidil
počtvrté do sítě. Naší krátkodobou nepozorností jsme umožnili soupeři korigovat na 4:1. Třešničkou
na dortu povedeného utkání byla gólová akce Šimůnka, když si z vlastní půle udělal z několika hráčů
slalomové tyče a do prázdné za ovací blatenského „pešunku“ zavěsil.