Zpět na Z Blatenských listů

2011

Zprávy z Blatenských listů v PDF

BL – 2011-10-09,       BL – 2011-10-23 ,       BL – 2011-11-06,           BL – 2011-12-17

 

V Blatné dne 9. října 2011  

Fotbalové aktuality

Vážení příznivci blatenského sportu a fotbalu především,

čas letí jako voda a ve fotbalovém oddílu se v nové sezóně událo mnoho zajímavých věcí. Do nové sezóny 2011-2012 jsme šli s velkými plány a nadějemi ve zlepšení atmosféry kolem i uvnitř fotbalového oddílu. Nejtěžším úkolem bylo odstranit našemu oddílu nálepku „černá díra“ a dát dohromady fungující týmy s širokou hráčskou základnou a silným vedením. Jak už to tak bývá, někde se nám dařilo a daří více, jinde méně.

Největším oříškem bylo vytvoření nového, fungujícího „A“ týmu mužů. Po loňské neúspěšné sezóně jsme sáhli k razantním změnám a nenechali kámen na kameni. Zůstal pouze hlavní trenér Josef Hornát a pět hráčů základní sestavy.

Odchody: Martin Fiřt – přestup do Štěkně, Karel Řezáč             – ukončil hostování z Písku,   Jiří Motejzík –  ukončil hostování z Písku, Štěpán Brynda – půlroční hostování v Horšovském Týně, Tomáš Chaloupka – půlroční hostování v Horšovském Týně, Václav Polan – půlroční hostování ve Svéradicích, Martin Bulka – ukončení kariéry u „A“ týmu, Radek Uldrich – ukončení kariéry u „A“ týmu.

Posily:Tibor Mišiak – půlroční hostování z Mirotic, Pavel Marek – půlroční hostování ze Svéradic, Petr Prokopec            – roční hostování ze Svéradic, Martin Jiřinec – roční hostování ze Lnář, František Příhoda – půlroční hostování z Písku, David Reguš – přeřazen z „B“ týmu, Ondřej Sedláček – vyšel z dorostu, Tomáš Peleška – vyšel z dorostu, Jan Merašický – vyšel z dorostu.

Dalším důležitým člověkem, kterého se podařilo získat, je vedoucí mužstva, zkušený František Peleška. Nesmím zapomenout na nového fyzioterapeuta a kondičního trenéra v jedné osobě Jakuba Šimečka, jehož přítomnost v kabině a na trénincích je vítaným a nevšedním oživením. Až čas a výsledky ukážou, zda se tato reorganizace povedla. Teď už je jisté jedno. Povedla se změnit atmosféra v mužstvu. Kluci si věří a makají jeden za druhého. Přes počáteční neúspěchy se přenesli a nyní se vezou na vítězné vlně a pomalu stoupají tabulkou vzhůru. Doufejme, že jim to vydrží co nejdéle.

Tabulka „A“ týmu:

Rk.  Tým                         Záp                 +   0                           Skóre              Body  

  1. Mirovice                     9                      6   2    1                      31: 15              20
  2. Vlachovo Březí          9                      6   2    1                      17: 7                20
  3. Blatná                                    9                      6   1    2                      21: 9               19
  4. Vimperk                     9                      5   3    1                      17: 10              18
  5. Bělčice                       9                      5   0    4                      17: 10              15
  6. Chelčice                     9                      4   1    4                      24: 23              13
  7. Lažiště „B“                9                      3   3    3                      12: 15              12
  8. Stachy                        9                      3   3    3                      14: 19              12
  9. Strunkovice                9                      3   2    4                      20: 21              11

10.   Sousedovice             9                      2   5    2                      16: 17              11

11.   Poříčí                        9                      2   3    4                      16: 28              9

12.   Záblatí                      9                      2   2    5                      10: 15              8

13.   Kestřany                  9                      2   0    7                      10: 19              6

14.   Zdíkov                     9                      0   1    8                      11: 28              1

Nemalými změnami prošel také rezervní tým mužů. Trenérského postu se ujal Martin Bulka a za své pomocníky si vybral Josefa Diviše (vedoucí mužstva) a již zmíněného Jakuba Šimečka. Počáteční obavy, zda to byl krok správným směrem rychle rozprášil a v současnosti dokazuje své trenérské kvality. Do týmu dokázal přilákat i hráče, kteří z různých důvodů v minulosti skončili. Jeho precizně připravené tréninkové jednotky hráče baví a to se odráží i v počtu trénujících. Také toto je velká změna k lepšímu oproti minulé sezóně. Výsledkově to zatím není ono, ale vzhledem k velkému počtu hráčů, kteří již za „B“ tým nastoupili, se není čemu divit.

Velké poděkování patří všem hráčům dorostu, kteří pravidelně doplňují oba mužské týmy. Myslíme si, že do budoucna je toto správná cesta k ulehčení jejich přechodu z dorostu do mužů. Již teď prokazují, že jsou velice kvalitními hráči a velkými nadějemi pro blatenský mužský fotbal.

Velkou radost nám dělají naše ženy hrající III. Ligu. Pod vedením ostříleného trenéra Jana Kláska a vedoucí mužstva Moniky Mlíčkové se po sedmi odehraných utkáních usadily na prvním místě tabulky bez ztráty bodu.

Největší starosti nám v současné době dělají mužstva dorostu. A to především kvůli úzkému kádru staršího dorostu, který se nám, během letní přestávky, nepodařilo adekvátně doplnit. Již nyní se snažíme vzniklou situaci řešit a zabránit tak jejímu opakování. Jako hlavní trenér staršího dorostu působí již několikátou sezónu David Reguš, kterého skvěle doplňuje Karel Martínek. V současné době řešíme personální obsazení vedení mladšího dorostu (jelikož jsme byli nuceni sáhnout k určitým změnám). Konečné rozhodnutí padne 14/10/2011.

Relativní klid je u mužstva starších žáků vedených velezkušenou dvojicí Petr Linhart a Jiří Peroutka. Velké poděkování si zaslouží František Švejda, který nám v letní přestávce vytrhnul trn z paty, když se ujal mladších žáků. Vedoucího mužstva dělá Leoš Peroutka. Relativní klid proto, protože je třeba myslet i na budoucnost a pokusit se předejít situaci, která nyní vznikla u dorostu – nedostatek hráčů. Což nám reálně hrozí pro příští sezónu. Nějaké návrhy řešení již zvažujeme, ale zatím nebudu nic prozrazovat.

Největších úspěchů v posledních sezónách dosahují naši nejmladší. V letošní sezóně jsme si, vzhledem k počtu hráčů, mohli dovolit přihlásit čtyři mužstva přípravek. Starší přípravka „A“, obhájce loňského prvenství, i nadále válcuje své soupeře. Zásluhu na tom má trojice Radek Habada, Miroslav Mašek a Petr Švec. Nejinak tomu je i u starší přípravky „B“ vedené Josefem Kratochvílem a Pavlem Míkou. 50% úspěšnost má mladší přípravka „A“, které se podařilo vyhrát tři ze šesti utkání. Zásluhu na tom mají Radek Koptyš, Michal Hudeček a Jiří Opava. Na první body zatím stále čeká jejich rezerva starší přípravka „B“. Změnit se to již v příštím kole pokusí pod vedením dvojice Milan Drnek a Petr Bulka. V minulém měsíci se k nám také připojili Ti úplně nejmladší – předpřípravka. Osm statečných chodí pravidelně trénovat pod vedením Zdenka Viktory.

Zatím jsem zmínil pouze lidi, kteří se starají přímo o jednotlivé týmy. K tomu, aby fotbalový oddíl fungoval jako celek, je zapotřebí spolupráce mnoha dalších lidí, jejichž výčet by byl hodně dlouhý. Zápasy „A“ a „B“ týmů by se neobešly bez skvělých a spolehlivých pokladních Ivy a Terezy Tvrdých nebo pořadatelské služby v čele s Tomášem Uldrichem, Michalem Brabcem a Jirkou Peroutkou. Venkovní zápasy přípravek zase bez spolupráce rodičů a tak bych mohl pokračovat dlouho. Těm všem patří velký dík.

Ještě bych rád uvedl pár čísel. V roce 2011 čítá Tělovýchovná jednota Blatná 716 členů. Z toho je 249 mládežníků a 467 dospělých. Ve fotbalovém oddílu vedou mládežníci 139:128 nad dospělými. Což je celkem 267 osob. Dotace od města činila pro tento rok 370 000,- Kč na celou TJ. Po přepočtu vyšlo na fotbalový oddíl 192 888,- Kč. Jinak celé účetnictví pro TJ zajišťuje firma Mako, především pak Hanka Šourková. Co se týče Pivních slavností pro rok 2011, tak příjmy činily 274 550,- Kč. Výdaje 86 954,- Kč. Rozdíl 187 596,- Kč byl uložen na účet TJ a bude použit dle potřeb TJ popř. jednotlivých oddílů. A jelikož všeho moc škodí, další čísla si nechám na příště.

A nakonec dvě upozornění.

1)      Byla zrušena stará telefonní linka na TJ. Nové číslo je: 384971166 (Ing. Říský, p. Krejčí). Na základě dohody na poslední schůzi VV TJ se od listopadu do dubna mění úřední hodiny z každého pondělí 16.00 – 18.00 na každé úterý 14.00 – 16.00 hod. V případě nutnosti možno volat tajemníka p. Františka Krejčího – 731936644.

2)      Fungují internetové stránky blatenského fotbalu. Pro více informací navštivte:

 

www.blatnafotbal.cz

Pevně věřím, že jsme se vydali správným směrem, a že se nám podaří dosáhnout všech cílů, které jsme si předsevzali. Nechť je Vám fotbal zábavou a návštěva fotbalového stadionu zážitkem J

S pozdravem

                                                  Michal Vanduch

                                                  Předseda FO Blatná

Víkendová utkání 8/10 – 9/10/2011:

Muži „A“                    Chelčice – Blatná       0:1 (0:1)          Jiřinec

Muži „B“                    Blatná – Lom             2:1 (2:0)          Uldrich, Čadek M.

Ženy                           Holoubkov – Blatná   2:4                   Humpálová 2x, Račáková, Velíšková

Dorost st.                    Vodňany – Blatná      2:1 (1:1)          Mišiak M.

Dorost ml.                  Vodňany – Blatná      4:0 (2:0)

Žáci st.                                   Blatná – Břilice          2:1 (2:0)          Formánek, Mázl

Žáci ml.                      Blatná – Břilice          3:1 (1:1)          Dráb (p), Vonášek, Paukner

Přípravka st. „A“        Chelčice – Blatná       1:13 (1:4)        Šourek 4x, Habada 2x, Pícha 2x, Vonášek 2x,

Štědronský, Paukner, Fořt L.

Přípravka st. „B“        volno

Přípravka ml. „A“       Chelčice – Blatná       6:3 (5:1)          Fiřt 2x, Kraus

Přípravka ml. „B“       Blatná – Sedlice         2:7 (0:4)          Vondruška, Flandera

Víkendová utkání 1/10 – 2/10/2011:

Muži „A“                    Blatná – Bělčice         1:0 (1:0)          Mišiak T.

Muži „B“                    Dražejov – Blatná      2:0 (0:0)

Ženy                           Blatná – Jižní Město   2:0 (2:0)          Klásková, Velíšková

Dorost st.                    Blatná – Roudné        0:6 (0:2)

Dorost ml.                  Blatná – Roudné        0:2 (0:1)

Žáci st.                                   Soběslav – Blatná       4:1 (3:1)          Formánek

Žáci ml.                      Soběslav – Blatná       5:2 (4:2)          Dráb, Paukner

Přípravka st. „A“        Blatná – Vodňany      2:2 (2:0)          Šourek 2x

Přípravka st. „B“        Volyně – Blatná         0:6 (0:4)          Tvrdý 3x, Braun, Brož, Bláha V.

Přípravka ml. „A“       Blatná – Vodňany      9:1 (5:0)          Filaus 5x, Fiřt 3x, Kraus

Přípravka ml. „B“       Volyně – Blatná         15:4 (8:0)        Bulka A. 3x, Vondruška