Sobota 23. 10. 2021 10:30

TJ Blatná – FC Sellier & Bellot Vlašim 2:2 (1:0)

———————————————-

Domažlice : Blatná 1:0 (1:0)

Do zápasu jsme nastupovaly s několika změnami v sestavě a chvíli jsme se na hřišti hledaly. Domácí hráčky hrály nakopávanou a my jsme se jejich hře bohužel přizpůsobily. Do vedení jsme sice jít mohly, ale neproměnily jsme penaltu (Honnerová). Domácí hráčky na konci prvního poločasu z trestného kopu udeřily.

Do druhé půle jsme nastupovaly s odhodláním zápas otočit, ale bohužel se nám to nepovedlo. Kaňkou je i zranění hráčky Michalicové.

Blatná – Hradiště 4:1 (0:1)

Nádhera….Pyšní trenéři a určitě spokojené i hráčky. Od počátku jsme hráli svůj kombinační fotbal. Soupeře jsme přehrávali, ve finální fázi jsme však volili složitá řešení. Přesto jsme se dostávali i k zakončení, ale brankářka hostí chytala výborně a v první půli byla k nepřekonání. Zejména se vyznamenala při šanci Kláska, která jí nedokázala ani nadvakrát prostřelit. Hosté v 15.minutě, po špatné komunikaci naší obrany vstřelili gól. To však s námi nezamávalo a dál jsme dávali Hradišti pocítit. kdo je doma. První půli jsme prohrávali, ale nálada v týmu byla více než bojovná. Hráčky se hecovaly a nebyla ani jedna, která by pochybovala o tom, že se nám zápas nepodaří zvrátit. Za svého působení u týmu jsem zažil v minulém zápase nejhorší poločas. Druhý poločas s Hradištěm považuji za jeden z nejlepších. Na hosty jsme si přichystali „překvapení“. Již od počátku jsme začali presovat po celém hřišti, hostující obrana včetně brankářky byly neustále pod tlakem, okamžitě atakovány a začaly kupit chyby. Již v 50.minutě, po krásně přihrávce od Mirky srovnala Denisa Pečená na 1.1, aby za dalších 8.minut utěšenou střelou překlopila výsledek na naši stranu. Od této chvíle bylo jasné, že hosté odjedou s nepořízenou. Ve vzduchu visela pouze otázka, kolik gólů domácí tým vstřelí. V 63.minutě prokázala Lucka Majerová svůj důraz, zvýšila na 3:1 a podtrhla tak svůj velmi dobrý výkon. Za tohoto stavu se soupeř osmělil a nastřelil břevno. To však bylo z jejich pohledu vše. Z rohového kopu posadila Klárka míč přesně na hlavu Barči Swietoňů a míč zapadl přesně do rohu branky. 4:1. Branku hostujícího týmu jsme zasypávali jednou střelou za druhou, Sára z dálky otřásla břevnem, Klárce, Mahony i Barče Sw. střely zlikvidovala brankářka hostí, ostatní střely letěly mimo bránu. Tento zápas přinesl jednu opravdu potěšitelnou věc. Všechny hráčky, které postupně přicházely do zápasu i z lávky, jako by byly nakažené skvělou atmosférou a vydaly ze sebe více než maximum. Přítomní diváci ocenili náš tým dlouhým aplausem, neboť jsme jim poskytli velmi příjemný zážitek. Tým si na sebe ušil bič. Pohled z pozice nás trenérů: když už víme, čeho je tento tým schopný, nechceme už chvalitebně, dobře nebo dostatečně. Když může být přeci výborně

Sezimovo Ústí : Blatná 2:2 (1:1)

V neděli jsme nastoupili proti soupeři, který hrál celý zápas o deseti. Snad opojeni skvělým výkonem proti českým Budějovicím, snad nám ublížil rychlý gól (2.minuta) po skvělé akci Denisy Pečené, zakončené Mirkou Doubkovou, možná jsme získali pocit, že to půjde samo…….a nebo prostě nevím…. Celý první poločas jsme tahali za kratší konec a nebýt stabilně výborné Sáry, mohlo být hodně zle. Soupeř se totiž semknul a bojoval jako o život, zatímco náš tým se okamžitě přizpůsobil stylu hry soupeře. (Ale bez bojovnosti) A tak jsme viděli spoustu (pro nás většinou prohraných) soubojů, bezmyšlenkových nákopů a fotbal, z kterého by člověk (slušně řečeno) brečel. Polovina hráček našeho týmu jako by postrádala byť jen špetku sebevědomí, na které měly nárok, po dobrých výsledcích z Borovan a z domácího zápasu. Kromě akce při prvním gólu jsme neviděli souvislejší mezihru našeho týmu, kdy by se vyměnily alespoň 3 přihrávky. A tak přišel logický trest a domácí hráčky v 35.minutě srovnaly na 1:1. Po důraznějším rozhovoru v kabině se obraz hry po půli diametrálně změnil. Mačkali jsme domácí hráčky jako citron, a ty jen stěží odolávaly našemu tlaku. Bohužel nás 4x zastavila ofsajdová past, do které naše hráčky až moc ochotně vlezly. Přesto jsme si za poločas vypracovali celkem 6 totálně ložených brankových příležitostí, z nichž jsme proměnili pouze jedinou. Kačka Michalcová prokázala důraz v pokutovém území soupeře a nepovedené zakončení od Mahy dopravila do sítě. Při mnoha našich šancích se zaskvěla brankářka hostí, jednou jsme nastřelili tyč. Zápas se chýlil ke konci, když si v 90.minutě postavila míč cca 40 m od naší brány hostující brankářka hostí Majerová a napálila míč pod břevno naší branky. Radost domácích neznal mezí, náš tým si vypil kalich hořkosti až do dna. I tento gól však lze přičíst naší hře v prvním poločase. Protože pokud bychom hráli náš kombinační fotbal již od počátku, domácí tým by fyzicky odpadl a přivezli bychom si celkem pohodlnou výhru. Pokud dodržíme to, že jednou zahrajeme dobře, podruhé špatně, příští zápas bychom se zase měli těšit na náš dobrý výkon….

TJ Blatná – Dynamo České Budějovice 0:3 (0:1)

Dříve než utkání samotné začalo, byl vzdán hold práci a životu pana Brože st., zakladateli ženského fotbalu v Blatné, který nás opustil na jaře tohoto roku. K utkání se dostavilo i velké množství bývalých hráček, aby společně s oběma týmy prokázaly úctu minutou ticha.

Do Blatné přijel velmi ambiciózní tým, u kterého se předpokládá, že přesprintuje tuto soutěž a bude hrát soutěže vyšší, kam také patří. Dosavadní skóre 19:0 za dva zápasy vkrádal do hlav našich hráček obavy, aby zápas neskončil debaklem. Předzápasová příprava v šatně však tyto obavy zapudila a na trávník vstoupilo mužstvo s velkou dávkou bojovnosti a odvahy. Přestože měl hostující tým již od počátku převahu, do 20-té minuty si nevypracoval žádnou vyloženou gólovou šanci. Až ve 29.minutě jsme si neuhlídali ofsajdové postavení a míč se po několika tečích došoural do naší branky. Škoda!! I nadále jsme byli pod tlakem, ale za obranou dirigovanou skvělou Sárou byla Pera Brožová, která odchytala skvělý zápas a obírala hostující hráčky o jejich nadměrné sebevědomí. Začátek druhého poločasu zastihl hostující tým v útlumu. Budějovice nejsou zvyklé, aby jim někdo tak dlouho odolával, hráčky se začaly mezi sebou hádat. Navíc náš tým začal lépe kombinovat a vytvářet si brankové příležitosti. Po výborném centru zprava se k dorážce dostala Monča, tzv. „padající list“ skončil těsně nad břevnem. Měli jsme v této pasáži i několik dalších šancí přejít do protiútoku, ale neřešili jsme tyto situace správně. V 70.minutě nám utekla hostující hráčka a tentokrát už dokázala naši brankářku překonat a zvýšila na 0:2. Od této chvíle jsme byli již pod stálou převahou soupeře, neboť nám již docházely síly. Přesto jsme si vypracovali ještě dvě další šance, Petra Klásková dokázala překonat vysoko hrající brankářku hostí, ale na brankové čáře zachránila stoperka hostí. Další šanci neproměnila Kateřina M.. Logickým vyústěním tlaku hostí byla třetí branka v domácí síti a konečné skóre 0:3. Náš tým se ovšem před mnoha diváky prezentoval nezměrnou bojovností, některé hráčky se vydaly až za hranici svých fyzických sil. My trenéři si pomalu musíme zvykat na to, že ženy fotbalistky nemají oproti mužům pud sebezáchovy a jsou schopné jít až za hranu. Viz. Terezka, Nikola, Sára, Klára a další hráčky na hřišti. V tomto utkání výsledek nerozhodoval, po konci zápasu jsem určitě nejenom já pociťoval pýchu nad tím, čeho je tento tým schopný a že jsem toho součástí.

Vlašim : Blatná 3:0 (poločas 2:0)

Dnes jsme bohužel nenavázali na předchozí zápas a po zásluze jsme prohráli. Do zápasu jsme vstoupili bojácně a ve 2. minutě inkasovali 1. gól. Poté se hra vyrovnala, i když naše brankářka byla neustále v ohrožení. Mysleli jsme, že poločas dohrajeme bez další branky, ale na cestu do šatny jsme inkasovali 2. gól. Do druhé půle jsme změnili rozestavení a domácí jsme začali tlačit. Hráčky Vlašimi se však vzpamatovaly a 3. gólem rozhodly. V posledních 10 minutách jsme se opět nadechli a povedlo se nám nastřelit břevno. Další slibné šance jsme však nevyužili.

Sice jsme vyjeli v hojném počtu (18 dívek), nicméně málokterá z nás do hry dala vše. Máme stále na čem pracovat.

TJ Calofrig Borovany – TJ Blatná 0:4

První minuty zápasu neukazovaly na to, že se zápas stane jednoznančnou záležitostí pro hosty. Zpočátku byla na našich kopačkách velká nervozita, odkopávané míče do země nikoho nenacházely spoluhráčky. Po deseti minutách se náš tým zklidnil a převzal otěže zápasu. Do prvních dvou velkých šancí se dostala Vajska, ale bohužel neproměnila. Na hřišti jsme však začali dominovat a obrana domácích musela řešit několik složitých situací a střel. Bylo jen otázkou času, kdy se nám podaří akci dotáhnout do prvního gólu. To se podařilo ve 28.minutě, kdy po krásném vysunutí od Denisy Pečené zakončila zkušeně podél brankářky Klásek. I nadále jsme měli převahu v poli, i když domácí dvakrát zahrozili z rychlých brejků. Naše obrana dirigovaná Sárou hrála však dnes téměř bezchybně. A byla to Sára, která v 42.minutě a z pozice stopera prošla celým hřištěm a nechytatelnou bombou pod břevno zvýšila na poločasových 2:0. Druhý poločas se již jednoznačně odehrával v režii našeho týmu. Projevil se i větší počet střídajících na naší lávce a zejména týmový výkon celého mužstva. Holky se vzájemně doplňovaly a každá hráčka v tomto utkání odevzdala vše co mohla. Šance ke skórování se kupily a klid do našich duší přinesla až Vajska, která v 72.minutě proměnila sólový nájezd. Poslední gól vstřelila Andrejka Bělešová, kdy jí Monča, naše levá záložnice z pozice pravého křídla vybídla centrem ke skórování. Řekněme si, že to nebyl výkon na hranici našich možností, ovšem atributy jako obrovské nadšení, zápal pro hru a fyzické nasazení zcela převýšily pár malých nedostatků. Výtky v průběhu zápasu jsou tímto zapomenuty, doufám, že z obou stran. Z pozice nás trenérů velká pochvala všem hráčkám za to, co dnes předvedly. Fakt se na to dalo dobře dívat

Blatná – Sezimovo Ústí (1:7)

K vysokému výsledku „pomohla“ proměněná penalta domácích hráček, o jejímž odpískání by se dalo úspěšně pochybovat, vlastní gól jedné z hostujících hráček (konkrétně to byl můj gól, ze který bych si nafackovala) a taktické neodmávnutí zřetelného ofsajdu. Nicméně nemůžeme se na tyto fakty vymlouvat.

Tento zápas připomínal jízdu na horské dráze. Snahu, nasazení, povzbuzování, komunikaci a perfektní vybíhání obrany, kdy se protihráčky dostávaly do ofsajdu, střídal chaos a téměř začátečnické chyby.

Několikrát nám dokázala zavařit Alexandra Šimáková, ovšem můžeme se jen dohadovat, jak by celý zápas dopadl, kdyby si ji na tzv. „osobku“ vzala Jana Křivancová dříve. Nedala jí totiž čas ani prostor pro zakončení.

Abych jen neupozorňovala na chyby, nutno zmínit akci Petry Kláskové a Denisy Pečené. Rána Denisy by mohla sítě trhat, jenže brankářka domácích míč úspěšně vyrazila. Petra nelenila a se vší vervou dokázala zakončit.

Bylo znát odhodlání alespoň vyrovnat, jenže pokud se téměř nenabízíme a čekáme, co s tím druhá hráčka udělá, těžko se tak stane.

Je však něco, co by nám mohly ostatní týmy závidět. I v těchto chvílích se dokážeme povzbudit a chyby si navzájem nevyčítáme.

Blatná – Hradiště 2:6 (1.3)

O tomto zápase se trenérovi mluví hodně špatně. Pro nezúčastněného by se mělo jednat o jednoznačný zápas ve prospěch hostujícího týmu. Opak byl pravdou. Celý zápas měl náš tým otěže pevně v rukách. Avšak vinou neskutečných chyb v obraně a spousty neproměněných tutovek jsme si odnesli opravdu nelichotivý výsledek. Přitom z našeho pohledu šlo o zatím nejslabšího soupeře v dosavadní mistrovské části. Pokud bychom zápas hodnotili z pohledu statistik, náš tým měl cca 12-16 zakončení na bránu, oproti 8 zakončením soupeře. Hradiště z toho dalo 6 gólů, náš tým pouze 2 (a to jeden z penalty). V prvním poločase jsme si vytvářeli jednu šanci za druhou, vedení se však velmi brzy ujal hostující tým. Nebudu popisovat obdržené góly, neboť všechny padly po nedorozumění a nekomunikaci v obraně. (abych však nekritizival jen obranu, z mého pohledu je neproměněná vyložená šance na stejné úrovni, jako chyba v obraně, z níž inkasujeme gól a šancí ke skórování bylo na hladkou výhru) Gól nás nerozhodil, hráli jsme dál svoji hru, ale inkasovali jsme podruhé. Poté snížila Denisa P. z pokutového kopu, mimochodem asi jediná, která je schopná ze svých šancí vytěžit nějaký ten gól. Hostující hráčky však záhy vstřelily další levný gól a tak se šlo do šaten za stavu 1:3. Po přestávce jsme mleli soupeře a odměnou nám byl gól na 2:3. V tu chvíli všichni na stadionu věřili, že zápas dovedeme do vítězného konce. Tato euforie trvala pouze 3 minuty a gól hostí na 2:4 nás dostal do kolen. Ještě jsme si vypracovali několik šancí ke skórování, naši snahu ukončila hráčka Sitterová, která si trestuhodně po přímém volném kopu převzala míč na šestnáctce, nedůsledně atakovaná se s ním dokázala otočit a zvýšit na 2:5. Tím vymazala i ten zbytek víry, který v sobě měly už jen ty největší srdcařky. Poslední gól by již vyústěním špatného psychického stavu domácího celku. Na závěr: Celkově to nebyl špatný zápas, který přítomní diváci odměnili velmi srdečným potleskem. Avšak pro trenéry i hráčky velmi težce stravitelný výsledek. Příčina, dle mého názoru: pokud většinu týmu zachvátí démon strachu a nejistoty ve vlastní síly, nemůžeme se prostě takovýmto kolapsům vyhnout. Jen tak lze odpovědět na otázku, proč jednou zahrajeme takticky skvěle zvládnutý zápas a jednou prostě propadneme. Ale jistě může panovat mnoho názorů, odlišných od mého.

DFK Bohemians 1905 – Blatná 6:0 (4:0)

Za nepříznivého počasí jsme nastoupili proti velkému favoritovi utkání. Výsledek předpoklady potvrdil. A to i přesto, že jsme podali jeden z nejlepších kolektivních výkonů. Do utkání jsme šli s čistou hlavou, rozdat si to s Bohemkou na férovku. Již v první minutě nám soupeř dal vědět, že to bude opravdu těžké. Po velmi pěkné kombinaci, kterou jsme nezachytili, domácí vstřelili první gól. Vstřelila ho velmi dobře indviduelně vybavená Kateřina Šuleková, nedávno ještě hráčka ligové Slavie Praha a žákovská reprezentantka ČR. Netrvalo ani 7. minut a bylo to již 2:0. Poté jsme však vyrovnali hru a dostali se do několika šancí. Narozdíl od domácích jsme byli v koncovce zbrklejší. Ač jsme hráli zcela vyrovnanou partii, domácí do konce poločasu navýšili skóre na 4:0. Zejména Vera Dobrevová, která střílela góly za juniorskou reprezantaci ČR a Spartu Praha, byla při standardních situacích soupeře téměř nehlídatelná. Její výskok, náběh na skvěle zahrané centry, jsem ještě v ženském fotbalu neviděl. (Proto jsem vůběc nezáviděl „Kubešovi“ a ve druhém poločase i chvíli „Fraňkovi“, které jí při standardkách hlídaly.) Zároveň tato hráčka na stoperu vyřešila většinu našich nadějných přechodů do útoku, byť i za cenu dalekých odkopů. I ve druhém poločase jsme s domácími hráli vyrovnaně. Domácí dívky však narozdíl od nás byly daleko efektivnější. A tak to již v 52. minutě bylo 6:0 a vypadalo to na debakl. S námi nepříznivý výsledek nezamával, hráli jsme velmi pěkný a kombinační fotbal, bohužel však bez gólového efektu, který bychom si zasloužili. Dnešní zápas nás trenéry opravdu hodně bavil. Hráli jsme s chutí, nebáli jsme se kombinovat a ukázali jsme několik opravdu krásných kombinančních akcí. Zápas jsme sice prohráli, ale se vztyčenou hlavou.

TJ Blatná – Dynamo České Budějovice 0:4 (0:1)

První domácí zápas jsme odehráli proti soupeři, který byl zatím nad naše síly. Z minulé sezóny hráčky jsme znali soupeře pod hlavičkou Třeboně. Nyní stejné hráčky, doplněné o talenty z akademie Dynama, které byly nominované k zápasu ze zázemí čítající 45 hráček. První poločas byl největší rozdíl v sebevědomí. Zatímco hostující hráčky kombinovaly, měnily posty, náš tým se, vědom si síly soupeře, soustředil pouze na bourání, odkopávání a bránění. Vůbec jsme nepodrželi balón, o kombinaci ani nemluvě. Převládal alibismus a strach, že se něco pokazí. Hráčky ještě mentálně nedospěly k tomu si uvědomit, že bezhlavým odkopem na kopačky soupeře, do rohu nebo do autu je to v podstatě stejné, jako by soupeř získal balón po naší nevydařené kombinaci. Pro nás jako trenéry je volba jasná, raději ztratit balón při snaze o kombinaci! Soupeř se sice nedostával do velkých vyložených šancí, protože jsme soupeře převyšovali v jedné disciplíně. A to v nasazení. Fotbal to nebyl k pokoukání. Výsledek 0:1 odpovídal stavu na hřišti. Druhý poločas jsme však začali trochu ukazovat, že si také umíne přihrát a předvedli jsme několik pěkných kombinací, které však nepřinesly kýžený výsledek v podobě vstřeleného gólu. A tak paradoxně, i když jsme se výrazně zlepšili v kombinaci, hosté nám vstřelil další 3 branky, přičemž poslední jsme obdrželi v 90. minutě, čímž korunovala svůj skvělý výkon nejlepší hráčka soupeře, Tereza Kešnerová. Soupeř ukázal, že svým zázemím a fotbalovou kvalitou nepatří do této soutěže. Asi by se v přípavě dívčích talentů měl více zaměřit i na výchovu po stránce mentální, vštěpování hráčkám hru fair play a morálních hodnot….Kdo na zápase byl, tak to poznal. Náš tým musím znovu pochválit za nezměrnou bojovnost. Samozřejmě máme i nadále na čem pracovat.

Kaplice – Blatná 1:3 (1:1)

Do Kaplice nakonec odjelo 11 statečných. Sluníčko pražilo a vysávalo velmi rychle z hráček poslední síly, které ještě zbyly. Soupeř pravidelně střídal 5 hráček, zvítězila však vetší vůle a týmovost. Je velmi nespravedlivé, vyzdvihovat individuální výkony, přesto však jeden stojí za zmínku. Denisa Pečená, naše letní posila, rychlá a produktivní hráčka a zároveň týmový hráč, která ve dvou zápasech vstřelila 4 góly.

Ale popořádku. Na začátku zápasu jsme se dobrých 8 minut nemohli vymanit z optické převahy domácích hráček. Ty však z něj nic nevytěžily. Naopak, náš tým se začal osmělovat, vyráželi jsme do rychlých brejků, začali jsme hrozit a vypracovali jsme si několik slibných šancí. Kaplice, jako by ani nevěřila a nepřipouštěla si možnost prohry. Útočnou Denisu P. dobře podporovala Vajska a po jejich spolupráci jsme vstřelili první gól, Vajska nahrávala Denisa P. zkušeně uklidila k tyči. Domácím se podařilo těsně před koncem poločasu vyrovnat neskutečnou bombou z 35 m. O poločase z lavičky domácích zaznívaly kritické hlasy a naděje, že náš tým musí fyzicky totálně odpadnout. Opak byl pravdou. Ve druhém poločase jsme byli jasně lepším a fotbalovějším týmem. Což jsme ukázali hned 2 min. po zahájení poločasu, Klára výborně zahrála přímý kop od rohového praporku, nejvýše vyskočila Denisa P. a hlavou nedala brankářce domácích šanci. Přestože nám postupně docházely síly, dokázali jsme si vypracovat další šance ke skórování, které jsme neproměnili. Pohrdli jsme také možností skórování z pokutového kopu, který „zařídila“ Vajska. Domácí zjstili, že si s kombinační hrou na náš tým nepřijde, proto hrozili ze standardních situací a vysokými nákopy do našeho pokutového území. Naše obrana však byla tentokrát výborně organizovaná, žádně excesy se nekonaly, v brance velmi jistá Denisa F.. a světe div se, ono se mluvilo!!! Výsledek: postupně zdemotivované domácí hráčky, kterým zasadila poslední ránu Vajska a gólem ukončila tak z našeho pohledu velmi dobré utkání. Pro někoho překvapení? Pro nás trenéry v žádném případě. Díky holky!!

Borovany – Blatná 1:3 (1:0)

První mistrovský zápas jsme zvládli asi po roce a půl jsme zažili krásný pocit z dobře odvedené „práce“. Vítězství se nerodilo vůbec lehce, holky z Borová se ukázaly jako vyzrálý a zkušený tým. Přestože jsme v prvním poločase měli opticky více že hry, Borovany vystřelily gól z ukázkově zahraného rohového kopu. Náš tým řešil situace velmi zbrkle, zejména když šel do přečíslení. O půli však v týmu nepanovala poraženecká nálada, právě naopak. Síla týmu se ukázala, jako i lepší fyzická připravenost. Denisa (druhá brankářka) zatáhl míč po lajně a její ostrý centr uklidnila Bára S. do sítě. Poté jsme přežili klinickou smrt, kdy domácí neproměnily pokutový kop. Když se chýlil zápas k samotnému konci, napřáhla z dálky Denisa P. a utěšenou střelou překlopila misky vah na naší stranu. Borovany vrhly vše do útoku, což dokázala potrestat Denisa P. po samostatném úniku a krásné průnikové přihrávce od Lucky. Holky ještě vítězný pokřik nezapomněl a tak se rozezněl po celých Borovanech.