———————————————————————————————————————————————————————————————————–

21.kolo

TJ Blatná – Dukla Praha  0:1 (0:0)

Sestava: Valíčková, Kozáková, Trnková, Tvrdá, Swietoňová, Štychová, Pečená, Šebková, Velíškova ( 45.min Klásková ), Vajsová ( 75.min Křivancová ), Račáková,

Zápas začal opatrně z obou stran, což vyznívalo lépe pro Blanou, pro domácí byl cil udržet čisté konto co nejdéle. Dukla okupuje přední příčky tabulky v minulém kole nadělila soupeřkám 10 :0) a je velkým favoritem na celkové vítězství, ale jakoby hosty zaskočila dobře hrající obrana domácích, a boj o míč se odehrával spíše uprostřed hřiště s občasnými náznaky útoku Blatné, bohužel šance nebyli dostačující ke vstřelení gólu, zatímco hostující hráčky zahodily v prvním poločase dvě vyložené šance, ve kterých vynikla gólmanka domácích Valíčková.

Za deštivého počasí skončil první poločas 0:0. Do druhého poločasu vstoupila Dukla s vice silami, sice se dařilo Blatné útoky Dukly odrážet, ale po špatně odkopnutém balónu z domácí šestnáctky, dokázaly hráčky Dukly udržet balón v šestnáctce a se štěstím překonaly domácí brankařku Valíčkovou, tudíž se v 80.min měnil stav na konečných 0:1. I na dále měly hostující hráčky více ze hry a především více gólových šancí, ale buď jim stála v cestě vynikající domácí gólmanka Valíčková a nebo obětavost kapitánky Kozákové, která vytěsnila míč z brankové čáry hlavou.

Jan Klásek: Dukla byla fyzicky i herně lepším týmem, dlouho jsme sahaly po úspěchu v podobě remízy, ale nepodařilo se nám bezbrankový stav udržet a ani vyzrát na obranu hostí

————————————————————————————————————————————————————————————————-

20.kolo

Příkosice – Blatná  2:2  (1:2)

Branky : Vajsová,Pečená

Sestava : Valíčková – Kozáková, Tvrdá,Chárová, Štychová,Pečená,Klásková, Račáková, Vajsová, Šebková, Nagyová

——————————————————————————————————————————————————————————————————-

19.kolo

Blatná – H.Bříza  4:2  (2:0)

Branky : Velíšková 2x,Račáková 2x

Sestava : Valíčková – Swietoňová,Kozáková,Račáková,Tvrdá – Trnková,Štychová,Šebková,Velíšková (75´Křivancová),Vajsová(70´Chárová),Petrovicová(45´Nagyová)

——————————————————————————————————————————————————————————————————–

18.kolo

Zlíchov – Blatná 2:1  (0:1)

Branky : Vlastní

Sestava : Valíčková – Chárová,Kozáková,Tvrdá,Klásková,Swietoňová,Vajsová,Šebková(20´Pečená),Račáková ,Štychová,Velíšková(75´Křivancová)

———————————————————————————————————————————————————————————————————

17.kolo

Blatná – Vonoklasy  0:0  (0:0)

Branky :

Sestava :  Valíčková – Kozáková,Tvrdá,Swietoňová,Trnková,Vajsová,Šebková,Račáková ,Štychová,Nagyová,Tomanová

————————————————————————————————————————————————————————————————————

16.kolo

Kaplice – Blatná 4:0  (2:0)

Branky :

Sestava : Valíčková – Eliášová,Štychová,Tvrdá,Klásková(20´Chárová),Swietoňová,Račáková,Šebková,Tomanová,Křivancová,Nagyová

15.kolo

Blatná – Příbram ,,B“  0:2  (0:0)

Branky :

Sestava : Valíčková – Tvrdá,Kozáková,Klásková,Chárová,Štychová,Račáková,Šebková,Tomanová,Vajsová,Nagyová

———————————————————————————————————————————————————————————————————-

14.kolo

Bráník – Blatná  5:2  (3:0)

Branky :  70´Račáková ,Vajsová 80´

Sestava : Valíčková – Eliášová,Kozáková,Tvrdá,Klásková(46ˇTomanová),Štychová,Račáková,Šebková,Swietoňová,Nagyová(46´Křivancová),Vajsová

———————————————————————————————————————————————————————————————–

13.kolo

Blatná – Ďáblice Praha  2:0  (1:0 )

Branky : Honnerová, Vajsová

Sestava : Valíčková – Kozáková, Tvrdá, Hanzlíková, (Chárová)( Vajsová ) – Braunová, Trnková, Račáková, Klásková, Šebková, Honnerová, Nagyová

Ve svém druhém mistrovském utkání hostily hráčky Blatné pražský tým Ďáblice,a jelikož počasí moc nepřálo, muselo se utkání odehrát na umělé trávě.

Od počátečního hvizdu bylo utkání v plném nasazení, a ani rozhodčí se nenudil. Ze začátku hry měli míč na svých kopačkách více Blateňačky , ale k žádné větší akci to nevedlo. Až ve 20 minutě domácí útočnice Nagyova na sebe natáhla  2 obránkyně, dokázala udržet balón a posunout na volnou Honnerovou, která do protipohybu gólmance nedala šanci, a domácí mohly být o něco klidnější 1:0.

Bohužel přibývalo tvrdších soubojů a jeden z nich odnesla v domácí obraně Hanzlíková, po pádu si silně narazila koleno a musela odstoupit z utkání. A ani střídající Chárová nebyla zdravotně úplně fit, ale jelikož byla jediná střídající musela do hry. Dokonce prvního poločasu se již skóre neměnilo.

Druhá půle byla podobná jako ta první, samý souboj a poměrně i hodně nepřesností. V 71 minutě se ve středu hřiště povedlo vybojovat domácím balón a Račáková vyslala přesnou milimetrovou přihrávku mezi obranu dáblic na Vajsovou, která si popotáhla míč do malého vápna a chytrou střelou překonala gólmanku a tím upravila na konečný stav 2:0.

Samozřejmě musíme poděkovat domácí gólmance Valíčkové, která team zachraňovala svými sebejistými zákroky, naštěstí Ďáblice ohrožovali branku z větší dálky, a když se míč prošel přes malé vápno a otřel se o tyčku stálo při Blatíčkách i štěstí.

Jan Klásek a David Reguš : Holky bojovaly celý zápas a hrály jako jeden tým.Trápí nás hodně marodka a tak jsme rádi,že se holky do soupeře zakously a nezalekly se hostujících hráček,které díky střídavým startům běžně nastupují za týmy v I.lize. I my máme v týmu hráčku na střídavý start,která je hráčkou Protivína ( Krajský přebor ). Doufejme v brzké uzdravení marodů a v co největší počet bodů v následujících utkání.

Článek připravila. Honnerová Martina

—————————————————————————————————————————————————————————————————

11.kolo

Holoubkov – Blatná 4:0  ( 2:0)

Branky :

Sestava: Valíčková – Štychová,Tvrdá,Šebková,Petrovicová,Klásková,Račáková,Křivancová .

Pro zranění odstoupily:Račáková ,Štychová

Jan Klásek : Osm statečných zaslouží pochvalu za bojovný výkon a ,že se na to NEVYSRALY!!!

10.kolo

Dukla Praha – Blatná  3:1  ( 2:0 )

Branky: Šebková
Sestava :Nagyova, Štychova, Veliskova, Charova, Tvrdá, Klaskova, Račaková, Šebková,

Křivancová ( Vajsová )Tomanová, Petrovicová

Blatnou čekají 3 těžká utkání. První z nich prohrály.

Blatná se celý podzim potýká s marodkou, a tak teď tomu nebylo jinak. Nově vytvořená sestava sehrála bojovný fotbal a ukázala, že se jen tak nevzdává.
Utkání  mělo jasného favorita. Dukla Praha se letos drží na první pozici, ale Blatenské holky nedaly nic zadarmo. Přestože Blatná spíše bránila, občas vystrčila růžky a i Dukla se musela bát. V 10 minutě se dostala k první střele Račáková, ale míjí branku.Vzápětí z protiútoku vytěsnila střelu na rohový kop hostující gólmanka Nagyová.I v 17 minutě stalo štěstí na straně Blatné, kdy Dukla nastřeluje tyč.Už to vypadalo, že se bezbranková remíza udrží co nejdéle, ale pro Blatnou přišla rána ve v 33 minutě, kdy zahrávaly domácí rohový kop a zmatek před bránou a nedostatečný důraz  gólmanky Nagyové skončil ušmudlaným golém na 1:0 pro Duklu Praha.Blatenké holky zaspaly hned o minutu déle. Po chybě obrany, dostává přihrávku domácí útočnice do míst malého vápna a nikým nehlídaná si věděla rady 2:0. I nadále to mohlo být zajímavé a blatná mohla korigovat výsledek, ve středu zálohy vyšachovaly blatneské holky domácí hráčky a střelu Tomanové se štěstím domácí gólmanka chytá. Posléze pěkná střela Velíškové, ale opět končí jen v náruči domácí gólmanky.
V druhém poločase začala Blatná více bojovně, přišlo střídání Vajsové, která trochu více zaměstnávala obranu domácích. Jak bývá zvykem, nedáš – dostaneš v 75minutě, opět chyba blatneské obrany, kdy se na malém vápně uvolnila domácí hráčka a gólmanka blatné zůstala pouze stát v bráně a tím dala šanci domácím,které ji bez váhání využily 3:0. Trochu radosti přišlo v 85 minutě, kdy Šebková která si vyzkoušela střední zálohu se odměnila gólem, odražený balon směřoval přímo na kopačku a Šebková neváhala a zakončila 3:1. Bohužel na časomíře zbývalo jen málo času na to, aby Blatná mohla výsledek dotáhnout, jelikož druhá půle byla zcela v jejich režii, ale čas byl proti a tak se Blatná musela smířit s prohrou 3:1.

————————————————————————————————————————————————————————————–

8.kolo

Horní Bříza – Blatná  2:2   (0:1)

Branky: Prokešová,Račáková

Sestava: Nagyová – Kozáková, Velíšková, Tvrdá, Chárová (Tomanová) – Šebková,

Račáková,Štychová, Klásková, – Prokešová, Vajsová

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděly Blateňačky do Horní Břízy, ale tentokrát se musely obejít bez zkušené golmanky Valíčkové, bohužel si zlomila malíček a nemohla nastoupit do utkání.
Zápas, který měla Blatná zvládnout, skončil nakonec rozdělením po 1 bodu.
Od začátku hry se Blatná tlačila do útoků s jasným cílem vstřelit branku, ale moc se jim nevedlo, všechny jejich šance končily kolem velkého vápna.  Na kopačky se lepila nepřesnost za nepřesností. A to dávalo šance domácím. Golmanka Nagyová se v bráně rozhodně nenudila. Ke konci prvního poločasu po autovém vhazování Blatné, krásně rozehrála míč Šebková, která vybídla Prokešovou ke skórování, Prokešová se šance zhostila na výbornou a vstřelila úvodní branku utkání 0:1. Do konce poločasu mohla Blatná zvýšit své vedení, ale bohužel již tradičně doplatila na koncovku.
Ani v druhém poločase se hra nijak zvlášť neměnila… jen ke smůle Blatné odpískal rozhodčí nesmyslnou penaltu, kterou domácí proměnily a srovnaly stav na 1:1.
Nucené střídání Chárové zamíchalo se sestavou, ale ani přesto se Blatná nechtěla smířit jen s remízou. V 75 minutě napřáhla po odraženém míči na šestnáctce záložničce Blatné Račáková a nechytatelnou střelou zvýšila skóre na 2:1. I na dále se Blatná tlačila do útoku, ale gól nepřicházel. a tak přišlo potrestání ze strany domácích, zahrával se rohový kop, který si hráčka Blatné srazila do vlastní brány 2:2.

Jan Klásek : Hra byla velice nepřesná i když se holky snažily kombinovat, opět jsme doplatili na svou pasivitu v koncovce. Nejvíce mě mrzí zdravotní potíže Chárové a Račákové,které zápas nedohrály, doufejme v brzké uzdravení.

7.kolo

Blatná – Zlíchov  3:1  ( 0:1 )

Branky: Račáková 2x, Štychová
Sestava:Valíčková – Kozáková, Velíšková, Tvrdá, Chárová – Šebková, Račáková, Štychová, Klásková ( 30min.Tomanová), – Vajsová, Nagyová ( 45.min Petrovičová)

Před zápasem měla obě družstva stejný počet 9 bodu. Zapas, sliboval vyrovnaný boj se snahou získat body na svoji stranu a tím i 6 místo v tabulce.
Tým Blatné nastupoval o 10 hráčkách a až asi po 10 minutách se kádr doplnil o útočníci Vajsovou.
Od první minuty zápasu byly vidět spíše hráčky Zlíchova. První největší šanci v 10 minutě měli Zlíchovské hráčky, kdy šla sama na bránu útočnice, ale se štěstím pro Blatenské netrefila branku. Dále měly více ze hry Zlíchovské hráčky. V 25. minutě po kombinaci  hostujícího týmu ve vápně a nepřesnému zakončení byl stav pořád 0:0. V zápětí v 27. Minutě  se opět zlíchovská útočnice ocitla ve vápně sama a golmanka ať se natahovala, jak mohla na střelu nedosáhla 0:1. Zlíchov ještě zahrozil z trestného kopu, který však skončil nad brankou. Blatná jakoby se terpve dostávala do hry, začala kombinovat a to přinášelo úspěchy. Do šance se dostala po rohovém kopu domácí Račáková, která trefila pouze připravenou gólmanku hostí. I další šance tytéž záložničce neskončila gólem v cestě tentokrát stála domácí útočnice Nagyová, která střelu vytěsnila mimo tyče.
Do druhého poločasu nastoupila jiná Blatná, hru měla ve své režii a snaha vyrovnat utkání a ještě lépe ho otočit na svojí stranu se vyplatila. Místo Nagyové nastoupila Petrovicová. V 55 minutě po autovém vhazovaní a posunutí míče na Račákovou, která vzala zodpovědnost na sebe a po pohledném sólu, přes skoro půlku hřiště s klidem zakončila a golmance nasadila jesličky 1:1.  Blatná nejvíce ohrožovala soupeře po výborně zahrávaných rohových kopech, kdy se jich s bravurou ujala Velíšková. V 63. Minutě naservírovala míč do vápna, kde hostující brankářka stačila pouze roh vyrazit před sebe, kde stála připravená Račáková a zvyšovala skóre na 2:1. Podobná situace nastala v 70. minutě, opět po rohovém kopu a zmatku před golmankou dorazila Štychová do branky na 3:1.  Zlíchov v zápětí zahrozil šancí, ale střela mířila mimo a domácí golmanka jen s přehledem kontrolovala. Dále se šance rodili na blatenských kopačkách. V 80. Minutě po faulu Štychové na půlce a viděla žlutou kartu. Nenápadný útok zlíchova, kdy nepovedená střela mířila na bránu, zachraňovala kapitánka Kozáková těsně před brankovou čarou.
Blatenské ženy si hru pohlídaly a do konečného hvizdu se nic zvláštního nestalo.
Jan Klásek: Musím holky pochválit za druhý poločas, kdy opravdu makaly. Po prvním poločase bylo v kabině opravdu dusno,které díky bohu padlo na úrodnou půdu a díky tomu máme cenné 3 body.

článek připravila Honnerová

6.kolo

Vonoklasy – Blatná  2:3  ( 1:1 )

Branky: Vajsová 2x, Nagyová
Sestava: Valíčková – Kozáková, Velíšková, Tvrdá, Chárová – Šebková, Račáková, Štychová, Klásková – Vajsová, Tomanová ( 45.min Nagyová )

V 6 utkání jely Blateňačky na pudu Vonoklas, kde trávník připomínal spíše bažinu a né fotbalové hřiště, bohužel celý den pršelo tak byl trávník čím dál horší, a tudíž pohyb a kombinační  hra na hřišti byla dost obtížná.
Oba celky nastupovali do utkání s jasným cílem –  vyhrát a ani na chvilku nebyl na hřišti klid.
Vedení se sice ujaly domácí hráčky, a to ve 20. min. kdy vypadl hostující golmance balon z rukou a po zaspaní obrany uklidila domácí útočnice míč do brány.
Ale hráčky Blatné to nerozhodilo a čím dál tím víc se tlačily do útoku. Přímí kop Velíškové se ještě neujal, domácí gólmanka byla připravená, ale po pravé straně  v 34 minutě utekla záložničce Klásková a předložila krásný centr do vápna přesně na hlavu Vajsové 1:1.
Přestože blatenské holky tlačily a domácí team přehrávaly, skóre se už do poločasu neměnilo, ale ani obrana se nenudila aValíčková musela hasit několik slibných šancí Vonoklas, která dosti bolestivě odnášela, jelikož domácí útočnice si pletly fotbal s ragby a do soubojů s gólmankou šly snad i s úmyslem někoho zranit.
V druhém poločase byla hra více na kopačkách Blatenských v 55. Minutě si vzala míč Vajsová a utekla přes celé hřiště a chladnokrevně zakončila. Už to vypadalo, že Blatenské utkání nepustí, jenže propad obrany a nedůrazné odkopnutí míče od obránců zapříčinilo vyrovnávací gól na 2:2 v 80 minutě.
V 85 minutě se po centru zastavil míč v kaluži vody na brankové čáře a nikým nehlídaná Nagyová snadno dopravila míč do branky na konečných 3:2 pro hostující hráčky.
Jan Klásek: Dneska jsme si výhru zasloužily, holky i přes nepřízeň počasí a jednogólovou ztrátu makaly. Mrzuté na celém zápase bylo nasazení ,,černé hráčky „ze strany Vonoklas z Příbrami B. Myslím si, že v naší soutěži to není třeba, ale asi se mýlím.

článek připravila Martina Honnerová

—————————————————————————————————————————————————–

5.kolo

Blatná – Kaplice 0:2 (0:2)

Sestava: Valíčková – Kozáková, Honnerová ( 65.min Chárová),Trvdá, Velíšková, – Šebková, Račáková, Vajsová, Klásková, Petrovičová, Tomanová ( 65.min. Nagyová)

Ve svém druhém domácím zápase přivítala Blatná rivala z Kaplice, a dal se čekat bojovný fotbal a velké nasazení z obouch stran.
Blateňačky nastoupily v provizorní sestavě, kdy jim citelně chyběla středopolařka Štychová a Swietoňová v obraně. Od začátku zápasu byly vidět více hostující hráčky na hřišti a zaměstnávaly domácí obranu, ta vzdorovala až do 20 minuty, kdy se štěstím odrazil míč po rohovém kopu k hostující hráčce a ta přes chumel v brankovišti míč prostřelila do brány. Bohužel všechny náznaky blatenských byly hned v zárodku obranou Kaplice zlikvidovány. Po školácké chybě domácích, které hodily aut přímo na kopačku hráčce Kaplice, která krásnou přihrávkou vybídla svou spoluhráčku k rychlému brejku, která střelou k tyči zvýšila vedení na 2:0. Do konce poločasu se skóre už neměnilo, ale jen ojediněle se dostávali Blatenské hráčky do útoku, ovšem když už nějaká šance byla, tak pohořela na zakončení.
Do druhé půle jakoby šla jiná Blatná, domácí začaly kombinovat a zrychlily hru. V 60min. střílela kapitánka Kozáková zpoza půlící čáry, ale hostující gólmanka se štěstím míč chytila, i na dále se Blatná tlačila do útoku, kdy se před branku tlačila nejen Račáková, ale i Vajsová s Velíškovou, ale bohužel neúspěšně. V 6. min. přišla pro Blatnou špatná zpráva, hráčka v obraně Honnerová se zranila a musela střídat. Do konce druhé půle se skóre neměnilo i díky výborné domácí gólmance Valíčkové.

Jan Klásek: Kaplice vyhrála zasloužené, jen kdyby se vyvarovala ostrých a zbytečných faulů. Bohužel nám nepřeje štěstí v proměňování šancí a tak nepadly žádné góly. Nejvíce nás mrzí zranění Honnerové, která patří ke stálícím a oporám v obraně.

——————————————————————————————————————————

4. kolo

Příbam B – Blatná 2:1 (1:0)

Branky : Vajsová
Sestava : Valíčková, Kozáková,Honnerová, Tvrdá, Chárová ( 43. Křivancová), – Šebková, Račáková, Štychová, Klásková, – Velíšková, Vajsová

Neproměnění šancí blatenské stálo body.

Ve 4.kole se utkání odehrávalo na hřišti zkušeného teamu z 2 ligi Příbrami. a také to byla na hřišti znát, od první minuty začaly domácí hráčky tlačit a blatenačky byly docela zaskočené a dlouho trvalo než se dostaly teké do hry. V 7 minutě střílela Velíškova přímí kop, ale povedená střela míjela těsně bránu. Hodně času se hrálo před bránou hostujících hráček, obrana a gólmanka Valíčková zachraňovala, co se dalo. Ve 20 minutě domácí hráčky zahrávaly rohový kop, míč prolétl vápnem a tam volná hráčka zakončovala na zadní tyč.
Ve 32 minutě vybídla Velíšková útočnici Vajsovou a ta neproměnila vyloženou šanci, následný rohový kop skončil málem gólem, ale míč se odrazil od Kláskové, která stála v bráně. Do konce poločasu měly více ze hry domácí, ale skoré se už neměnilo.
V druhé půlce začaly opět tlačit domácí a Valíčkova se od první minuty nenudila, ale z následného útoku, kdy šla Vajsova sama na bránu bohužel trefila jen připravenou golmanku Pilouskovou. Blatenačky se dostávaly více do hry, ale přesto musely být na pozoru, jelikož hráčky Příbrami hrály velice pěkný kombinační fotbal, i když útočná hra příbrami už nebyla tak silná. Největší šance Velíškové, to když zahrávala volný přímý kop skončil bohužel jen na břevně branky . Posledních 10 minut daly hostující hráčky všechno do útoku, to když se vytáhla kapitánka Kozáková, Blatná začala hodně zlobit a domácí hráčky musely tahat za záchrané brzdy v podobě obraných faulů. V 88.min se, se štěstím odrazil balón na dotírající domácí útočnici a ta s potřebným štěstím přidala druhý gól Příbrami. Jakoby tento gól pustil hostujícím hráčkám krev do žil, a gól na sebe nedal dlouho čekat, to když si na středu hřiště převzala míč Kozáková, přešla do útoku, kde vybídla k jasné šanci Vajsovou, která tentokrát mířila přesně 2:1. Bohužel na časomíře nezbývalo potřebného času a tak se už na skóre nic nezměnilo.
Jan Klásek, trenér: Příbram zaslouženě vyhrála, podávala lepši a kombinační fotbal, se kterým měly holky velké problémy. ale i tak se dostávaly slibnych šancí, jen škoda ze je nedokázaly proměnit.Holky musím pochválit za bojovnost a že to nevzdávaly do posleni minuty. Po dlouhé době jsme sehrály utkání s kvalitním soupeřem. Teď se musíme soustředit na domácíc zápas ve kterém budeme hostit kvalitní tým z Kaplice.

článek připravila Honnerová Martina

3.kolo

Blatná – ABC Braník  2:0 (1:0)

Branky : Velíšková, Račáková
Sestava : Valíčková, Kozáková, Honnerová, Trvdá, Swietoňová (  35min.Chárová, 70.min Nagyová ) – Šebková, Račáková, Štychová, Klásková, – Velíšková, Vajsová

V prvním domácím zápase hostila Blatná hráčky Braníku,který měl stejný počet bodů jako domácí. A tak se očekával bojovný fotbal.
Blatenské devčata si chtěly po minulém prohraném zápase s Dablicema zpravit chuť a nastoupily s odhodláním vyhrát.
Vědělo se, že se nesmí nic podcenit, braník sice přišel do nové sezony s 2 posilama s pravidelnýma tréninky a naběhané kilometry vzbuzovaly respekt.
Ale už v 6 minutě se k odráženému balónu dostala Velíšková a měla dost času si připravit střelu  z poza velkého vápna,která jí sedla na výbornou , mířila přímo do šibenice. Gól Velíškové přivedl potřebný na kopačky domácích. Hra byla celkem vyrovnaná, hrálo se ve středu hřiště.V polovině prvního poločasu se srazila domácí hráčky s hostující útočnicí, bohužel se tento střet neobešel bez zranění a pro domácí Swietoňovou zápas skončil, doufejme v brzké uzdravení.Po velké hrubce domácí obrany šly hostující útočnice na domácíc gólmanku Valíčkovou samy, naštěstí jakoby se zalekly své šance a míč odevzdaly do náruče připravené gólmanky.
V druhém poločase byla hra podobná, bylo vidět více kombinačního fotbalu a spřesnění přihrávek. Blateňačky nepolevovaly ze svého úsilý vyhrát a přidat nějakou branku, ale opět nás zradila koncovka a přesnost. Na druhý gól čekaly domácí až do 70.min,kdy zahrávala Velíšková přímý kop, který uklidila do branky hlavou Račáková.
Braník se talčil to útoku, ale domácí stoperka Kozáková zastavovala krajní útočnice na výbornou a nedala šanci pustit Braník do nějaké slibnější situace.A tak mohla Blatná slavit první domácí 3body.

Jan Klásek, trenér: Hra bylo mnohem lepší než minulý zápas, ale teď nás čeká těžký soupeř Příbram, a pokud nebudem proměňovat vydřené šánce, mohlo by nás to hodně mrzet. Na hřišti Příbrami to bude jiskřit mnohem více než celkem poklidné utkání s ABC Braník.

——————————————————————————————————————

2.kolo

Ďáblice – Blatná 2:1 (1:1)

Branky : Klásková
Sestava : Valíčková – Kozáková,Honnerová, Tvrdá, Chárová ( 20.min Hanzlíková ), Šebková, Račáková, Štychová, Klásková – Křivancová ( 65min.Nagyová), Velíšková

Ke druhému mistrovskému zápasu odjížděly Blatenské hráčky do Dáblic.
Od první minuty zápasu bylo vidět, že Blatná není v ideální formě, odchod a zranění zkušených hráček, je bohužel na blatenských velmi znát.Přestože hra byla celkem vyrovnaná, tak gólových šancí byla jak šafránu.Ale přesto se podařilo Blatné skórovat a to v 25 minutě se po krásném centru Kozákové,přes Štychovou do vápna,kde se trefila Klásková když nakopla míč z voleje přímo do brány a nedala gólmance šanci. Blatná vedla 1:0 ale to bylo vše… nevýrazný výkon Blatenským hráčkám dal ránu, když v poslední minutě 1. poločasu snižovaly Dáblice na 1:1.
V kabině to bouřilo, ale na hřišti opět mizerný výkon, ďáblice hrály přesnější fotbal. A v 64 minutě se se štěstím dostala k dorážce domácí útočnice a Valíčková už nemohla zasáhnout. V posledních 15 minutách se blatenské pustily z poledních sil do vyrovnávacího tlaku, který sice byl znát,ale děvčata byla neúspěšná i přesto, že se do 100% šance dostala 2x Nagyová tak obrana dokázala míč odvrátit. A tak výsledek byl 2:1 pro domácí úlevou.V zápase nebyl jasný favorit, domácí měli 2 šance a ty využili a hostující hráčky bohužel neměly síly na to si vytvořit více šancí aby mohly nepříznivý výsledek otočit.
Jan Klásek, trenér: Hrály jsme špatný fotbal. Bohužel na co jsme byli zvyklý už není, musíme se vyrovnat s odchodem hráček. Teď už každý zápas bude těžký, když vám chybí 5 holek ze základu tak to musí být někde určitě znát, ale věříme, že se náš výkon zlepší a budeme podávat dobré výsledky. Ještě bych chtěl dodat, že výkon rozhodčích ( hlavní a 2x pomezní ) byl hodně mizerný. Nechat hrát domácí hráčky na registrace mužů o něčem svědčí.

1.kolo

Baník Mořina – Blatná 1:4 (0:3)

Branky : Velíšková, Vjasová 2x, Honnerová
Sestava : Valíčková – Kozáková (85.min Chárová), Velíšková, Tvrdá, Swietoňová, – Honnerová, Račáková, Štychová, Šebková, – Klásková ( 75min.Tomanová), Vajsová

K prvnímu podzimnímu zápasu musely hráčky Blatné zajíždět do Mořiny. Papírově slabší soupeř se nesměl podcenit, v teamu Blatné je mnoho změň a jen čas ukáže jak se s tím team dokáže vyrovnat.
Zápas se odehrával na mokrém a velmi špatně připraveném hřišti, což se hlavně projevovalo na kombinaci. Domácí hráčky působily od první minuty velmi zaskočeně a to hrálo do karet blatenačkám, které v 5. minutě daly svůj první gól, který do sítě naservírovala po krásném rohovém kopu RačákovéVělíšková. Hra se odehrávala především na polovině Mořiny, ale bohužel jak je u Blatenských známo ,chybí jim dostatečné štěstí a přesnosti v zakončení tutových šancí,to však trvalo jen do 18.min kdy stoperka Kozáková vybídla ke kombinaci Račákovou se Štychovou, které předaly balón na kopačky útočnice Vajsové, která míč uklidila s přehledem do šibenice.Domácí hráčky podávaly sympatický výkon o snaze hrát fotbal, ale na blatenské hráčky to nestačilo a když už se dostaly před hostující branku byla Valíčková proti. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě jednou a to v 25.min,kdy odražený míč od domácí gólmanky dotlačila do sítě opět Vajsová.
V druhém poločase, jakoby Blateňačky zaspaly a pouštěly domácí více k míči. Hra byla plná nepřesností a přelévala z jedné poloviny na druhou až do 66.min,kdy se před brankou hostí nejlépe zorientovala hráčka Honnerová a přidala 4.gól Blatné. V 70.min se podařilo domácím dostat před branku Blatné,kde rozhodčí posoudil souboj domácí útočnice s gólmankou Blatné jako faul a kopala se penalta, kterou hráčka Mořiny proměnila a korigovala výsledek na konečných 1:4.
Jan Klásek, trenér: Blatná je ráda, že se zápas povedl, ale je jim známo, že je ještě co zlepšovat. Vstup do sezóny je vdycky těžký, tak doufámé že se rozehrajem k výkonům jako minulé sezoně .