Krajský přebor   –    Výsledky    Tabulka

—————–

Sobota 18. 6. 2022 15:00

Protivín – Blatná 6:1 (3:0)

Protivínští dali hned od začátku jasně najevo, kdo je pánem na domácím hřišti. Přestože jsme s nimi
dokázali půlhodinu držet krok, zkušenost a vyhranost se začala postupně projevovat. Když se na konci
poločasu profesorsky trefil Míra Zach, bylo prakticky rozhodnuto. V 68. min snížil na přijatelných 4:1
Míka, když po přesném pasu Kůsta a sprinterském souboji prostřelil gólmana. Další dvě branky
domácích už jen potvrdily zaslouženou výhru domácích.

Blatná – Jankov 1:3 (0:0)

V první dvacetiminutovce jsme se dostali do několika slibných příležitostí. Ale pokusy Kůsta a Míky
gólem neskončily. Další gólovou radost z kopačky Kůsta nám pokazil zvednutý praporek pomezního.
Paradoxně nám neprospělo brzké vyloučení u hostí. Jankovští si s naší přesilovkou poradili, navíc
dokázali ve druhém poločasu třikrát skórovat. Gól Šimůnka v závěru byl už jen kosmetickou úpravou
výsledku a jarním rozloučením s našimi fanoušky.

Č. Krumlov – Blatná 6:1 (2:1)

V silně omlazené sestavě jsme s favorizovanými domácími udrželi poločasový solidní výsledek. Pod
stálým tlakem jsme inkasovali po zbytečném faulu z penalty, navíc k překvapení všech jsme po rohu
srovnali. Převaha krumlovských vyústila gólem hlavou těsně před přestávkou. Druhá půle se
odehrávala v režii domácích, a protože se v závěru neujaly dvě solidní příležitosti střídajícího Kůsta,
konečný výsledek nikoho nepřekvapí. Na druhé straně díky velké absenci se na hřiště dostali blatenští
mladíci, kteří získávají další cenné zkušenosti.

Blatná – Čimelice 2:4 (1:3)

V poslední době se náš herní projev zlepšil a na utkání s Čimelicemi jsme věřili, že snížíme vzájemnou
bodovou ztrátu. Bohužel jsme museli řešit absenci několika klíčových hráčů a v průběhu hry i nucené
odstoupení Levého se zraněním na hlavě. Na druhé straně je dobré, že naši dorostenci, kteří se
dostanou do hry, získávají cenné zkušenosti. Navíc se pro nás zápas vyvíjel velice dobře, když se už
v 5. min trefil krásně na zadní tyč Bulka. Naše euforie však netrvala dlouho, v 16. min jsme už
prohrávali. Jsme příliš často nedůslední, pomalu dostupujeme a necháváme soupeři zbytečně moc
prostoru. Navíc naše podpora ofenzivy musí být s větším počtem hráčů a důrazem. Vzhledem k tomu,
že jsme prospali konec první i začátek druhé půle, stihli pouze korigovat samostatnou akcí Míky, je

Jun.Strakonice – Blatná 3:0 (2:0)

Se třemi dorostenci v základu jsme s favoritem drželi krok a hráli otevřený fotbal. Asi největší
nebezpečí hrozilo z výborně zahrávaných rohových kopů. Právě z jednoho jsme ve 34. min po
nedostatečném obsazení inkasovali. Utkání rozhodl druhý gól domácích v úplném závěru poločasu.
Přestože jsme se až do konce snažili s výsledkem něco udělat, třetí branka Strakonic potvrdila jejich
zaslouženou výhru. Naše hra už měla hlavu a patu, chybělo nám ještě více odvahy a důrazu

Blatná – Olešník 3:6 (2:2)

Hosté dali najevo svoji kvalitu hned v úvodu. Po přímočaré rychlé akci se ujali v 5. min vedení.
Přestože působili fotbalověji, byli jsme to my, kteří v rozmezí 25. a 28. min dokázali dvakrát skórovat.
Nejprve se po dlouhém míči Kůsta prosadil Míka, o chvíli později zúročil Šimůnkovu přihrávku Bulka.
Ve 33. min jsme po ztrátě uprostřed penaltově faulovali, ale opět výborně chytající Chlanda udržel
svým zákrokem naději na solidní výsledek. Za tři minuty přesto hosté srovnali. Zdravotní potíže však
znemožnily našemu gólmanovi nastoupit do druhé půle, bohužel nepozornost v naší obranné činnosti
vedla ke kanonádě hráčů Olešníka. Kosmetickou úpravu výsledku na konečných 3:6 dal Král, když jako

Blatná – Prachatice 1:1 (1:0)

Hned v úvodu ukázali hosté, proč patří mezi lídry KP. V rychlosti kombinovali, bylo jich plné hřiště a
od pohromy nás zachránil několika skvělými zákroky brankář Chlanda. Tlak Prachatic jsme přečkali a
paradoxně to byli my, kteří v závěru poločasu skórovali. Po průniku Šimůnka dorážel jeho odraženou
střelu Bulka. Po obrátce se hra vyrovnala a přišly také rozhodující momenty. Nejprve se za dvě stejné
chyby – zakopnutí míče, nechal vyloučit Čadek, v hektickém závěru neskončilo Říhovo sólo gólem, kdy
vracející se obránce stačil odkopnout míč směřující do sítě. Hráči absolutně takticky nezvládli závěr
utkání a v páté minutě nastavení nechali prachatické srovnat. Plný bodový zisk byl blízko, ale
vzhledem ke kvalitě soupeře má svoji hodnotu.

Táborsko“B – Blatná 3:1 (2:1)

Domácí se předvedli ve výborném světle. Působili dynamicky, dobře technicky vybavení, kombinačně
zdatní. Přesto jsme je už v 8. min zaskočili a na chvíli znejistili. Král se prosmýkl zleva kolem brankové
čáry, předložil Bulkovi, pro kterého nebyl problém z malého vápna trefit. Netrvalo dlouho, rychlý
brejk jsme hasili penaltovým zákrokem, navíc po dalším z brejků jsme ve 23. min inkasovali podruhé.
Rezerva Táborska potvrdila svoji převahu ještě třetím gólem a zaslouženě zvítězila. I přes porážku se

Rudolfov – Blatná 3:0 (1:0)

Po značně nevydařeném představení v Týně jsme se snažili o reputaci na Rudolfově. Mírně oslabeni
jsme domácím vzdorovali celý první poločas. Dokázali jsme eliminovat nebezpečné standardky a
z občasných brejků prověřili soustředěnost rudolfovské obrany. Bohužel jsme v nastavení inkasovali.
Navíc se nám nepovedl vstup do druhé půle, kdy jsme po rohu z úhlu inkasovali podruhé. Domácí
třetím gólem potvrdili roli favorita a zaslouženě zvítězili. Náš herní projev byl tentokrát o poznání
lepší. Navíc se kromě dorostence Bulky uvedli ve výborném světle další mladíci našeho dorostu Fiřt a

Týn/Vlt. – Blatná 6:0 (4:0)

Domácí tým byl ve všech směrech lepší, naopak naše hra postrádala přesnost, pohyb a důraz. V několika případech jsme Týnu darovali gólové příležitosti sami. S chutí hrající domácí si utkání užili a zaslouženě vyhráli. Až citelně se projevila absence Kůsta s Čadkem.

Chlanda

Levý, Bláha, Sedláček, Říha

Jaroslav Voříšek, TJ Blatná

Sobota 9. 4. 2022 16:30

Blatná – Třeboň 2:1 (1:1)

Naše hra tentokrát postrádala více přesnosti, málo jsme využívali krajních prostorů. Navíc hosté výborně kombinovali a až příliš snadno se dostávali přes střed hřiště. Několikrát nás podržel brnkář Chlanda. Přesto jsme už v 10. min otevřeli skóre. Kůst rozehrál standardku, odražený míč vrátil zleva Míka do malého vápna a dobře postavený Šimůnek prostřelil gólmana. Po půlhodině hry bylo srovnáno. Prohraný souboj uprostřed, rychlý brejk a zbytečně moc volného prostoru pro zakončujícího útočníka. Nakonec jsme kýžené body urvali, když Bulkův centr zprava usměrnil do brány Míka.

Blatná – Osek 3:2 (3:0)

Úvod prestižního derby nám vyšel přímo ideálně. V 8. min připravil Míka před šestnáctkou balon proti
noze Kůstovi a ten trefil přesně k tyči. O minutu později ten samý hráč rozehrával standardku
z půlícího kruhu a k překvapení všech zúčastněných skončil míč za Chalušovými zády. Po čtvrthodině
mohlo být hotovo, ale Říhovo sólo a po chvíli ani jeho hlavička gólem neskončily. Lob Krále ve 28. min
orazítkoval pouze tyč, ale nakonec krásným dloubákem načapal ze 40 metrů Chaluše Čadek a zvýšil
na 3:0. Fotbaloví hosté byli na druhé straně nebezpeční hlavně ze standardních situací, při jedné nás
zachránila konstrukce brány, jindy zaskočil na čáře překonaného Chlandu dobře postavený Čadek.
Hned po obrátce zahodil další tutovku Král. V 60. min se po našem zaváhání s odkopem dostal míč ke
Křížkovi, který krásně trefeným volejem snížil. Tento moment hosty nakopl, zvýšili aktivitu a těsně
před koncem snížili z penalty po faulu Kůsta. V úplném závěru nás ještě zachránila tyč. Náskok jsme
ubránili a s kvalitním soupeřem zaslouženě získali první kýžené body.
Chlanda
Král, Říha

Celý tým Blatné – Z. Křížek

—————————————————-

Do jarní premiéry jsme vstoupili aktivně a s odhodláním konečně získat první body. Od začátku jsme ovládli prostředek, včasným atakem eliminovali rozvíjející se akce hostí a vytvořili si slibné příležitosti.  V 6. Min netrefil bránu Říha, v 9. nastřelil Král z velkého úhlu pouze tyč a po půl hodině hry prováhal zakončení Hlaváč. Naopak soupeř využil ke skórování standardku  v 51. min. Zbytek utkání se odehrával  spíše v nervózní atmosféře. Bez vyloučeného Kůsta  jsme v závěru přišli i o Šimůnka, který nejprve ostře faulován vyfasoval druhou žlutou  a poroučel se za spoluhráčem. V nastavení jsme dokonce ze standardní situace dopravili míč za brankovou čáru, ale radost z vyrovnání nám pokazil zvednutý praporek pomezního. Hosté byli tedy o gól lepší a odvážejí  tři body. Co se týče bojovnosti  a herního projevu, musím blatenské za první poločas pochválit.

Milevsko – Blatná 7:1 (4:0)

Absence minimálně čtyř hráčů základní sestavy se podepsala na velmi mdlém projevu a  tomu, co předvedli hráči v domácím utkání s Dražicemi, bylo na míle vzdáleno. Na druhé straně musím vyzdvihnout kombinační hru domácích, která chvílemi připomínala báčko. Našim hráčům se nedá upřít snaha, ale milevští byli ve všech parametrech prostě lepší. Jeden z mála světlých momentů byl náš gól, kdy po rozehrané standardce Krále se trefil střídající Jiřinec.

Blatná – Protivín2:4 (1:2)

Hned v úvodu jsme pustili hosty do několika vyložených šancí, ale díky Chlandovi v bráně a
nepřesném zakončení zůstalo skóre až do 18. min nezměněné. A byli jsme to my, kteří se také
konečně v utkání ujali první vedení. Po asistenci Kůsta otevřel skóre lobem Peleška. Naše tradiční
pozdní reakce a nepozornost vedla mezi 26. a 30. min k obratu. Na začátku druhé půle se Protivínští
opět během dvou minut snadno trefili. V 75.min nacentroval Říha a Uldrich hlavou snížil na
konečných 2:4. Zkušení hosté byli po celé utkání pohyblivější, fotbalovější a zaslouženě si na
dokopnou odváželi tři body. Na druhé straně jsme naše bodové konto v podzimní části neposkvrnili…

Jankov – Blatná3:2 (2:1)

Ve složení, v jakém jsme cestovali do Jankova, jsme odehráli maximum a uhráli celkem solidní
výsledek. Byť bez bodu, ale až do úplného závěru bylo utkání otevřené. Domácí sice měli více ze hry a
brankových příležitostí, ale gólman Chlanda se vytáhl několika skvělými zákroky. Nepozorností při
standardní situaci jsme jankovským nechali ve 14. min otevřít skóre. Z podobné situace jsme
Adamem Hrádkem srovnali. Poločasovou remízu jsme bohužel neuhlídali a ve 42. min inkasovali
podruhé. Dvoubrankové vedení domácích pak už jen korigoval po Šimůnkově posunutí Peleška. Přes
porážku musím hráče pochválit, stále je o co hrát a při tak velké absenci je to příslib do budoucna…
Nejlepší hráči – Chlanda, Jakub Sedláček

Chlanda
A.Hrádek, Hlaváč, J. Sedláček, Levý
Peleška, Antoš

Sobota 23. 10. 2021 15:30

Blatná – Č. Krumlov 0:7 (0:4)

V zápase trpaslíka s obrem jen největší optimista předpokládal nějaké překvapení. Fotbalová kvalita a výkonnostní rozdíl byl evidentní. Vývoj utkání navíc ovlivnil gól hostů již ve třetí minutě. Díky velké absenci ( dlouhodobě zranění, pracovní povinnosti,..) se na hřišti v závěru objevili kromě Peroutky v bráně další tři gólmani. To však nesnižuje kvalitu favorita. Na druhé straně se nedá upřít snaha blatenských, kteří na place bojovali.

Peroutka

Hrádek F, Hlaváč, Bláha, Peleška

Šimůnek, Prokopec, Kůst, Král

Říha, Hrádek A

Sobota 2. 10. 2021 16:00

Olešník – Blatná 7:0 (2:0)

Pouze v úvodu jsme drželi s favoritem krok, Král svoji velkou šanci zahodil, na druhé straně brankář
Peroutka vytáhl jeden ze svých výborných zákroků. Ve 20. min už výborně kombinačně hrající domácí
udeřili. Po naší ztrátě a pomalém návratu zpět na levé straně otevřel Olešník skóre. Za pět minut
udeřil soupeř znova a zase zleva. Ve 28. min zneškodnil penaltu Maruškovi Peroutka. Po solidně
odehraném poločasu přišla mezi 78. a 80. min a naprostém odevzdání třígólová smršť. Takže
výsledkem je pro nás takový sarajevský atentát…

Dražice – Blatná 4:1 (4:0)

Naší úvodní aktivitu zastavil brzký gól z penalty, které předcházela nepřesná malá domů a následný zákrok brankáře Peroutky. Už v 9. min po průniku zprava zakončili domácí do prázdné brány podruhé. A když hráči Dražic vedení zkušenými Horkou a Veselým vedli ve 34. min o čtyři branky, bylo rozhodnuto. Blatenským se nedá upřít snaha, ale herní rozdíl byl viditelný. V závěru poločasu mohl snížit Prokopec, ale přestřelil z blízka zívající branku. O náš čestný úspěch se nakonec postaral po pěkné akci Kůst.

Blatná – Táborsko“B 0:4 (0:1)

Mladíci z Táborska se ukázali ve výborném světle, předváděli technickou zdatnost, v rychlosti kombinovali a jejich náběhy po stranách byly pro nás stálým nebezpečím. Na druhé straně i my byli aktivní, udrželi s nimi téměř celý poločas tempo a vytvořili si i šance. Za zmínku stojí špatně trefený volej Prokopce a Říhova střela do boční sítě. V závěru půle se po našem útočném autu dostali hosté do brejku po pravé straně a otevřeli skóre. V 75. min mohl srovnat Sedláček, ale místo zakončení zvolil nepřesnou přihrávku. Za několik okamžiků dlouhý výkop překvapil naše obránce, kteří nechali lacino soupeře zvýšit. V úplném závěru jsme ve snaze korigovat výsledek otevřeli hru, bohužel dvakrát po školáckých chybách zbytečně inkasovali. Konečný výsledek je pro nás vzhledem k vývoji zápasu krutý, ale výhra hostí je zcela zasloužená.

So.Sez.Ústí – Blatná 3:1 (1:1)

Domácí vstoupili do utkání s větším elánem, výsledkem toho byl v 10. min jejich gól, po několika za sebou jdoucích našich chybách. Ve 27. min Šimůnek zatáhl po pravé straně a Kůst střelou pod břevno srovnal. Rázem jako by z nás spadla bázeň a naše hra působila poněkud odvážněji. Vše podstatné se událo až po změně stran. Domácí po rohovém kopu v 53. min opět vedli. Po několika sporných momentech začala být poněkud nervóznější atmosféra a je jen škoda, že jsme v době, kdy domácím docházely síly, nevyužily náš tlak, nebyli důraznější a chladnokrevnější v zakončení. Na druhé straně nás dvakrát zachránila branková konstrukce. Po obdržené třetí brance nezbylo nic jiného, než hráčům kolem zkušeného Šebka pogratulovat k prvním bodům.

Blatná – Týn/Vlt. 1:2 (0:0)

Hráči Týna vedeni dirigentem Dobalem působili fotbalovějším dojmem a měli více ze hry. Náš už tradičně nekompletní tým, ale už s navrátilcem po svalovém zranění Kůstem se snažil celý poločas najít skulinu v organizované obraně hostí. Vše podstatné se událo až ve druhém poločasu. Největší vzruch a diskuze vyvolala situace v 63. min, trma vrma v malém vápně hostů a několik rychle za sebou blokovaných střel. Kromě blatenských hráčů snad i někteří hráči Týna viděli míč za brankovou čárou. Ke změně skóre však došlo za několik minut. Roh na zadní tyč a špatně pokrytý hráč. Ještě hůře pro nás, když Dobal rychle rozehrál stadardku z půli hřiště a načapal brankáře Chlandu na dozrávajících švestkách…Přesto jsme byli ve druhém poločase vyrovnaným soupeřem a jen škoda, že gól Čadka z přímého kopu nepřišel dříve. Náš závěrečný tlak k vyrovnání nevedl a soupeř si odvezl všechny body. Přes prohru musím tým pochválit za bojovnost a nasazení.

Třeboň – Blatná 4:1 (2:0)

Po školácké chybě při zbytečné malé domů a následném faulu jsme už od 10. min hráli v oslabení. Navíc domácí svým výborným pohybem a útočnou aktivitou byli stálým nebezpečím pro naší defenzívu. Na druhé straně jsme se i my dostali do několika slibných brejkových situací. Po vlastenci hlavou domácí do poločasu přidali ještě jeden zásah, a když v 52. min zvýšili na 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Jiskru naděje zažehl Král, který proměnil penaltu a o chvíli později tentýž hráč po pěkné individuální akci bohužel těsně minul. Po chybě v rozehrávce zvýšila Třeboň na 4:1. A protože v závěru zahodili své tutovky Míka a Stulík, zůstal stav nezměněn.

Blatná – Rudolfov 0:3 (0:1)

Hosté řízeni zkušeným Hrbáčem a směrem dopředu nebezpečným Šindelářem byli po většinu utkání aktivnější, dobře kombinovali, naopak naše snaha o vytvoření si nějaké příležitosti končila často školáckými nepřesnostmi. Při úvodním gólu v 19. min zaspala naše obrana při rozehraném rohu a osamocený hráč na zadní tyči v klidu zakončil do prázdné. Po půlhodině hry mohl srovnat Jiřinec, ale jeho lob skončil na břevně. V 53. min po rychlé kombinaci z levé strany soupeř zvýšil. Při pokusu o korigování výsledku jsme z penalty inkasovali potřetí. Týmu se nedá upřít snaha, ale pro úspěch je nutné přidat více odvahy a fotbalovosti.

Dobrý den,
domácí tým byl v derby jasně lepší, ukázal svoji velkou kvalitu a ve všech směrech nás předčil. My naopak působili ustrašeně, byli jsme všude pozdě, vázla nám kombinace. Dva brzké góly v úvodu naznačily vývoj zápasu. Stav mohl ještě korigovat Prokopec, který se na hranici vápna krásně uvolnil, ale těsně minul. Osečtí hru kontrolovali a zaslouženě zvítězili.

Blatná – Milevsko 1:2 (0:1)

V utkání s Milevskem jsme předvedli asi maximum při aktuální situaci a složení týmu, které jsme měli právě k dispozici. Díky zdravotním potížím ještě nemohli Kůst, Šimůnek, Jícha a chyběl i Sedláček. Někteří hráči se s KP teprve seznamují a nabírají cenné zkušenosti. Právě díky školácké chybě v obranné činnosti jsme dovolili hostům hned v úvodu skórovat. Bohužel jsme nevyužili téměř celozápasovou početní převahu. V některých momentech nám chybělo více odvahy, určitě sebevědomí a klid. Přesto musím říci, že většina hrála na hranici svých možností a je předpoklad dalšího zlepšování. Po změně stran a obdrženém gólu do otevřené obrany jsme dokázali ještě po pěkné akci a zakončení Levého snížit. Díky zvýšené aktivitě jsme si vytvořili i několik slibných momentů. V 75. min se po přihrávce Prokopce výborně uvolnil Král, ale ve stoprocentní šanci minul bránu. Hosté byli o branku lepší a zaslouženě i přes početní oslabení zvítězili.