Zpět na Výsledky 2023-2024

2019-2020

Tabulka ZDE               Výsledky ZDE

Příprava:

V neděli 23.2. jsme absolvovali přátelské utkání s druhým týmem ČFL Příbramí. Spíše než utkání bych to viděl na fotbalovou stáž. Výsledek není důležitý, i když jsme inkasovali cca 11 branek. Domácí nám ukázali výtečně organizovanou hru, hráčky vycházely ze zažitých návyků pro ně už zcela přirozených. Každá naše chyba v postavení hráček přinášela ohrožení naší branky. Navíc byly hráčky z Příbrami velmi produktivní. Náš tým v první půli bojoval až s přílišným respektem k soupeři a nedokázal vůbec ohrozit branku soupeře. Druhý poločas byl z naší strany lepší, lépe jsme se pohybovali na hřišti a dělali méně taktických chyb. Zápas nám ukázal, že není až tak velkého rozdílu v individuálních dovednostech hráček, ale v taktickém pojetí hry, návyky hráček na jednotlivých postech. Překvapivě však největší rozdíl vidím v sebevědomí jednotlivých hráček. Naše hráčky dokážou trénovat ve velkém nasazení,  vysoké kvalitě a značnou jistotou na míči. Při zápase je však zcela zřejmá nejistota ve vlastní sily, zmatenost, nepochopení hlasitých pokynů či výtek mě jako trenéra. Uvědomuji si to, že trenér, který řve z lajny celý zápas, výkonu některých hráček nepřidá, zejména těm na kritiku senzitivnějším. Avšak jinak než při konkrétním zápase se prostě nedozvíme to, co jednotlivé hráčky dělají špatně. Proto očekávám spoustu otázek, které si budeme muset vysvětlit. Zpět k zápasu, ve druhém poločase jsme předvedli několik moc pěkných akcí, kterými jsme se dokázali dostat k ohrožení branky domácích. Dokonce jsme několikrát viděli posuny v obraně a vzájemné zajišťování. Tedy celkově bych viděl naši „stáž“ v Příbrami pozitivně. Velmi pozitivně musím hodnotit výkon velmi talentované Anežky a Jany Hozmanové z Andělek, kterým musím za jejich účast na tomto utkání poděkovat. Výborný výkon Denisy v útoku v posledních 15-ti minutách, podpořený její 100% účastí na trénincích,  nás tvrdil v tom, že máme v týmu univerzální hráčku, schopnou nastoupit na jakémkoliv postu.

S pozdravem Filip Rakovan

——————————————

Domažlice – Blatná  3:1 (1:0)

Do Domažlic jsme jeli se třemi střídajícími hráčkami a s pocitem, že nemůžeme nic ztratit. Přesto se tak stalo. Na hřišti v Domažlicích jsme odehráli výborný zápas a po jeho skončení v nás převládala lítost, že jsme si z venkovního hřiště neodvezli alespoň bod. Nasazením jsme již tradičně soupeře přehrávali, musíme však sportovně přiznat, že domácí byli o trochu fotbalovější.
První poločas jsme velmi rychle inkasovali, kdy si na přihrávku za obranu naběhla velmi rychlá Chobotová a zkušeně vsítila první branku domácích. Inkasovaná branka však s naším mužstvem nezamávala.  Hráli jsme aktivně, přecházeli jsme do rychlých protiútoků. Bohužel jsme situace při přečíslení většinou neřešili efektivně  a když už jsme se do šance dostali, tak jsme ji neproměnili. Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním se o výsledek poprat. A vyjma prvních pěti minut jsme  byli více na míči, důraznější a lepší. Po rohovém kopu v 68.minutě se v pokutovém území domácích nejlépe orientovala Bára Swietoňová a srovnala stav na 1:1. Po vstřeleném gólu jsme se dostali do jakéhosi transu, který hnal naše hráčky do útoku s vidinou možného vítězství. Ztratili jsme obezřetnost, otevřeli obranu a domácí toho v 76.minutě využili. O čtyři minuty se podobná situace opakovala a prohrávali jsme již 3:1. Přesto jsme však nezvolnili a bojovali až do poslední vteřiny zápasu. Ač je fotbal kolektivní sport a na jednotlivce se zde nehraje, je nutné vyzdvihnout výkon naší nejmladší hráčky Lucky Majerové, která v Domažlicích odehrála svůj nejlepší zápas. Jen tak dál Lucko!!!!
Další zápas v řadě nám znovu ukázal, kolik dřiny potřebujeme vynaložit, abychom se dostali do kloudné šance. Zároveň také to, že i nadále musíme intenzivně pracovat na defenzivním postavení našich hráček, abychom byli jako mužstvo  více kompaktní a nenabízeli soupeři šance ke skórování na zlatém podnosu.
Závěrem však musím vyjádřit respekt k nasazení celého týmu. Pravidelné tréninky umožňují hodně hráčkám udržet poměrně vysoké tempo již po celou dobu zápasu. Bude skvělé, pokud se k nim přidá zbytek týmu. Poté můžeme myslet na úspěch i s mužstvy, nacházejícími se v popředí naší soutěže.