Datum: 28.10.2018 – 10:45 hod. Diváci: 50

Rozhodčí: Karel Hoch

Branky Blatná: 2x Říha, 2x Kostohryzová, 1x vlastní

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír, Šimůnek Filip, Havlina Jakub, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek, Hovorka Adam (K), Eliáš Richard – Kostohryzová Natálie, Vojtěch Mikeš

Hodnocení: Nejlepší zápas podzimu. Tak bych nazval utkání v Hradišti. Po domácí smolné prohře, jsme se do soupeře, který nás ročníkově výrazně převyšoval (všichni ročník 2006) zakousli a předvedli jsme krásný fotbal plný rychlosti a kombinací. Naši krajní záložníci (oba 2008) soupeře přehrávali a doslova utavili. Střední záložník skvěle rozdával míče, útok střílel. Pochvalu si zaslouží i obrana, protože soupeř vstřelil tři branky ze třech šancí (čtvrtá padla z penalty v závěru zápasu).  Zaslouženě jsme vyhráli a letos poprvé získali 3 body venku. Klobouk dolů před tímto výkonem.

—————————————————————————————————————————————

11.kolo – podzimní část

BLATNÁ – ČESKÝ KRUMLOV 2:4 (2:2)

Datum: 21.10.2018 – 11:45 hod. Diváci: 40

Rozhodčí: Daniel Petričák

Branky Blatná: Říha, Kostohryzová

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír, Šimůnek Filip, Havlina Jakub, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek (K), Hovorka Adam, Eliáš Richard – Jiřík Jakub, Kostohryzová Natálie, Vojtěch Mikeš

Hodnocení: Vy jste prohráli??? … tak zněly dotazy rodičů starších žáků, kteří viděli začátek zápasu a pak se dozvěděli výsledek.  A není se čemu divit. Druhá minuta – 1:0 , pátá minuta – 2:0  a přicházejí další šance. Jenže zůstaly neproměněné. Soupeř se dostal do větší šance až v 17 minutě a ihned snížil. Po dalších našich neproměněných šancích, jsme po našem nedorozumění inkasovali na 2:2. Takový vývoj soupeře nakopl a bohužel v druhém poločase přidal další dvě branky a my už se na nic „nezmohli“.  V prvním poločase jsme mohli dát dalších pět branek a zápas rozhodnout, nestalo se. Ale i takové zápasy k fotbalu patří. Hlavy vzhůru, další týden to zkusíme napravit.

10.kolo – podzimní část

KAPLICE – BLATNÁ  4:1 (3:0)

Datum: 14.10.2018 – 11:45 hod. Diváci: 38

Rozhodčí: Pavel Bartůněk

Branky Blatná: Kostohryzová

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír, Šimůnek Filip (K), Havlina Jakub, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek, Hovorka Adam, Eliáš Richard  – Jiřík Jakub, Kostohryzová Natálie, Vojtěch Mikeš

Hodnocení: Zápas dvou poločasů. Tak vypadalo utkání v Kaplici. V první šanci zápasu jsme se ocitli my, bohužel nedali a vzápětí soupeř vstřelil úvodní gól. Do poločasu přidal další dvě branky. O přestávce jsme si řekli, že se zkusíme ještě porvat o výsledek. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný a měli jsme mírnou převahu. Dokázali jsme i vstřelit branku a hrát již vyrovnané utkání. O výsledku bohužel rozhodl první poločas a my odjížděli bez bodu. Pochvala je hlavně za druhý poločas a také za snahu hrát fotbal z jakéhokoliv stavu.

9.kolo – podzimní část

BLATNÁ – LOKO ČB  2:1 (2:0)

Datum: 7.10.2018 – 11:15 hod. Diváci: 40

Branky Blatná: Říha, Potůček

Sestava Blatná: Kostohryzová Natálie (K)- Pošta Jaromír, Šimůnek Filip, Havlina Jakub, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek, Hovorka Adam, Eliáš Richard  – Jiřík Jakub, Potůček Jakub, Vojtěch Mikeš

Hodnocení: Utkání bylo podobné předchozímu. Krásné akce, kombinace, ale… zakončení vedle nebo do brankáře, případně do tyče. Převahu jsme v prvním poločase přetavili ve dva góly. Druhý poločas byl z naší strany také aktivní, ale gól se nám již nepodařilo (i přes velké množství šancí) vsítit. Za stavu 2:0 jsme dokonce kopali penaltu, ale opět šla rána vedle. A tak platilo pravidlo „nedáš, dostaneš“ a soupeř dokázal snížit. K naší radosti jsme utkání dokázali vyhrát, ale vrásek na čele nám dost přibylo. Bohužel, opět se ukázalo, že na vstřelení gólu potřebujeme neuvěřitelně šancí. Jinak ale všem patří pochvala za přístup k zápasu a gratulace naší gólmance k výhře v jejím prvním zápase v brance v této sezóně.

8.kolo – podzimní část

MET. TÁBOR+VĚTROVY – BLATNÁ  2:1p (0:1)

Datum: 30.9.2018 – 11:15 hod. Diváci: 30

Rozhodčí: Jiří Křízovský

Branky Blatná: Mikeš

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír, Šimůnek Filip, Kostohryzová Natálie, Mázdra Jiří, Jakub Havlina – Říha Tomáš, Čížek Marek  – Eliáš Richard, Jiřík Jakub (K), Vojtěch Mikeš

Hodnocení: Do Tábora jsme jeli s odhodláním vybojovat první venkovní vítězství. V prvním poločase jsme měli na hřišti převahu, kterou jsem ovšem nedokázali výrazněji potvrdit než jedním vstřeleným gólem. Po přestávce se už hrálo vyrovnané utkání a šance byly na obou stranách. Ovšem ze vstřelení gólu se radovali domácí. Zápas za stavu 1:1 skončil a čekaly nás pokutové kopy. V nich byli úspěšnější domácí (2:1) a připsali si druhý bod. O osudu utkání rozhodly naše neproměněné šance. Na toto se musíme v tréninku zaměřit.

7.kolo – podzimní část

JUNIOR STRAKONICE – BLATNÁ  6:2 (3:2)

Datum: 22.9.2018 – 11:45 hod. Diváci: 20

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír (K), Šimůnek Filip, Kostohryzová Natálie, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek  – Eliáš Richard, Jiřík Jakub

Hodnocení: Na utkání jsme vlivem nemocí a zranění odjeli pouze s 1 náhradníkem. Soupeř na začátku odskočil o 2 branky, nicméně jsme dokázali vyrovnat na 2:2.  Do poločasu však soupeř ještě jednou skóroval. Odehrávalo celkem vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. Za stavu 4:2 šel sám na brankáře Tomáš Říha, který dokázal brankáře kličkou oklamat a chystal se zakončit do prázdné brány. Brankář hostí ale nevybíravým faulem Tomáše doslova sestřelil a jelikož to bylo před vápnem, zahrával se pouze přímý kop, který jsme nedokázali využít. Toto byl pro naše hráče zlomový okamžik. Z protiakce jsme inkasovali na 5:2 a ke konci utkání ještě jednou. Klukům už bohužel nezbyly síly na otočení výsledku, ale zaslouží pochvalu za nasazení po celý zápas, kdy jsme oproti soupeři nemohli střídat.

6.kolo – podzimní část

BLATNÁ – ČTYŘI DVORY 5:2 (3:1)

Datum: 16.9.2018 – 11:15 hod. Diváci: 30

Rozhodčí: Filip Frček

Branky Blatná: 2x Jiřík, 2x Říha, 1x Kostohryzová

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Pošta Jaromír, Šimůnek Filip (K), Kostohryzová Natálie, Mázdra Jiří – Říha Tomáš, Čížek Marek, Hovorka Adam, Havlina Jakub – Eliáš Richard, Jiřík Jakub, Mikeš Vojtěch

Hodnocení: Od úvodního hvizdu jsme začali hrát velmi aktivně, chtěli jsme míč a soupeře okamžitě napadali. Díky tomu jsme převzali hned od začátku „otěže“ zápasu a vytvářeli jsme si šance. Soupeř se před naší branku dostával velmi ojediněle. Po našem úvodním gólu sice  dokázal během 2 minut srovnat, nicméně aktivní hrou jsme  přidali další dva góly a do poločasu si vytvořili slibný náskok. O přestávce jsme si řekli, že musíme hrát stejně aktivně a soupeře k ničemu nepustit.  Hráči nepolevili z tempa a opět se na soupeře hrnul jeden útok za druhým. Přidali jsme další dva góly, utkání tím rozhodli a mohli si vychutnat domácí vítězství. Hráčům patří díky za to, jak k zápasu přistoupili a makali po celé utkání.

5.kolo – podzimní část

TŘEBOŇ +DOBRÁ VODA – BLATNÁ 7:1 (5:1)

Datum: 9.9.2018 – 11:45 hod. Diváci: 30

Rozhodčí: Karel Kříž

Branky Blatná: Říha

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Jaromír Pošta, Šimůnek Filip, Kostohryzová Natálie, – Říha Tomáš (K), Čížek Marek, Hovorka Adam, – Havlina Jakub, – Mázdra Jiří, Jiřík Jakub, Eliáš Richard, Choura Štěpán, Kubát Daniel

Hodnocení: Zápas v Třeboni byl alfou a omego toho proti Vimperku. Před začátkem utkání jsme naše hráče nabádali, aby hned od začátku dostupovali domácí v každé situaci a nedali jim ani metr prostoru. To se nám, ale vůbec nedařilo. Prvních deset minut, jsme se vůbec nedostali do tempa. Domácí se do nás „zakousli“ poctivě a jen díky jejich nepřesnosti v zakončení svítilo na ukazateli skóre v 10 minutě 0:0. Dále jsme dělali chyby, nehrál nám střed hřiště, v obraně jsme si udělali „den otevřených dveří“ a v útoku jsme byli bezzubí. Mezi desátou a dvacátou minutou zákonitě přišlo to o co jsme si „koledovali“ hned od začátku. Soupeř udeřil a to hned 3x. Snažili jsme se naše hráče povzbuzovat co to šlo: „pojďte BLATNÁÁÁ jdeme dál, nic se neděj, pojďte hrát“!!! Ale opak byl pravdou. Byli to domácí kdo hráli a celkem v poklidu přidali další dvě branky. Nutně jsme potřebovali nějaký okamžik, který by nás alespoň trochu jak se říká „nakopnul“ a nalil čerstvou krev. Ve 27´jsme se tohoto okamžiku dočkali a dali kýžený gól. Začali, jsme hrát se soupeřem zcela vyrovnanou hru a přicházeli naše šance. Brankář hostí byl v celku vyššího vzrůstu, a proto bylo důležité trefovat spodní polovinu branky. Ale těžko stravitelné, když naše zakončení mnohdy nesneslo ani měřítko ragbyové brány. Druhý poločas byl hodně vyhecovaný. Nerad se vyjadřuji k rozhodčím, ale zde musím podotknout, že fauly zezadu, navíc ve vápně, by se asi pískat měli. Bohužel naši dva hráči během jedné minuty museli střídat (jeden pohmožděný  kotník, druhý div nééé přeražený nos). Zde oba hráči domácích měli vidět červenou kartu a jít zkusit, „jestli teče ve sprše teplá“. Obojí bez povšimnutí sudího. Paradoxně to byl náš hráč, který zbytečně oplácel a šel na dvě minuty ze hřiště. Ve 40´ domácí definitivně zápas rozhodli a v 52´ nám na cestu přidali ještě jednu branku. Za zlepšenou hru od okamžiku, kdy jsme vstřelili branku, bych chtěl klukům poděkovat. Je vidět, že když se chce, nechá se hrát i s o dva roky staršími. Bohužel ne však silově, v tomto nás soupeř jednoznačně i díky věku převyšoval. Do dalšího zápasu máme hodně co zlepšovat. Ale i tento zápas, nám na druhou stranu ukázal jaké má naše mužstvo charakter a jak drží při sobě v každé situaci i za nepříznivého stavu. Za to jsme na naše svěřence velice a myslím, že po právu, pyšní.

4.kolo – podzimní část

TJ BLATNÁ – VIMPERK 3:2 (1:1)

Datum: 2.9.2018 – 10:45 hod. Diváci: 40

Rozhodčí: Toucha Matěj

Branky Blatná: Říha, Čížek, Kostohryzová

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Jaromír Pošta, Šimůnek Filip, Kostohryzová Natálie, – Říha Tomáš, Čížek Marek (K),Hovorka Adam, – Havlina Jakub, – Mázdra Jiří, Jiřík Jakub, Eliáš Richard, Mikeš Vojtěch

Hodnocení: Do zápasu proti Vimperku jsme šli s tím, že pokud budeme včas u hráčů soupeře, bude se nám lépe dýchat. Hráče jsme nabádali k aktivní hře na balonu a využívaní celé šířky hřiště, „jednoduše“ řečeno, chtěli jsme hrát fotbal. Zápas byl velice náročný i díky podmáčenému terénu. V prvním poločase jsme nezachytili náběh hráčů soupeře po standardní situaci a hosté šli do vedení. Nesklonili jsme hlavy a dál hráli to, co jsme si řekli před zápasem. Do poločasu se nám podařilo po tlaku na soupeřovu branku vyrovnat. O pauze nebylo hráčům co vytýkat a proto jsme je dále motivovali, ať hrají stejně jako v prvním poločase. Ze začátku druhé půle to byl boj spíše ve středu hřiště. Až ve 44´ se skóre opět měnilo a byli jsme to mi, i s „trochou fotbalového štěstí“,  kdo šel do vedení, když brankář hostí neudržel míč a ten skončil k naší radosti v síti. Do 56´ jsme měli hru pod kontrolou a mohli přidat další branku, jenže opak byl pravdou. Bohužel přišla chyba ve středu hřiště, kde jsme ztratili zbytečně balon a soupeř z brejku trestal. Srovnáno 2:2. Hráče jsme uklidňovali, slovy.: „nic se neděje, dáme gól“. A v 58´ to přišlo,: roh z levé strany, krásný náběh a balón se „třepetal“ v síti. Hosté na toto už odpověď nenašli. Musím říct, že naši svěřenci hráli do jednoho na hranici svých možností s naprosto odhodlaným a velice bojovným, TÝMOVÝM výkonem si došli pro to nejcennější. Za to jim patří naše velké DÍKY !!! Díky i fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

3.kolo – podzimní část

ROUDNÉ – TJ BLATNÁ  4:2 (2:0)

Datum: 26.8.2018 – 11:15 hod.

Branky Blatná:  Čížek, Kostohryzová

Sestava Blatná: Potůček Jakub – Jaromír Pošta, Kostohryzová Natálie, Outlý Jakub, Choura Štěpán – Říha Tomáš, Čížek Marek ,Hovorka Adam (K), – Havlina Jakub, – Eliáš Richard, Mikeš Vojtěch

Hodnocení: Zápas v Roudném byl velmi vyrovnaný, dokonce by se dalo říci, že jsme měli na hřišti převahu. Bohužel se nám nepodařilo vícekrát překonat výborně chytajícího brankáře hostí. I přes prohru to byl vynikající výkon plný nasazení, kombinací a souhry. Kluci od nás zasloužené slyšela slova chvály. Pokud budeme podávat takovéto výkony, výhry se určitě dostaví.