E.on-Cup2015
15 položka(ek) « z 15 »

Ostatní fotky najdete ZDE.

Kvalifikační turnaj E.ON Junior Cupu 2015 v Blatné.

7.května 2015 se v jihočeské Blatné uskutečnilo sedmé kvalifikační kolo fotbalového turnaje E.ON Junior Cupu. Na krásném letním stadiónu se bojovalo o postup na „Velké finále“ a mnoho hodnotných cen.

E.ON Junior Cup je fotbalový turnaj pro hráče do 10 let. Do Blatné se sjelo 12 týmů, které byly rozlosovány do dvou skupin po šesti týmech. Favority turnaje byly FC Písek a TJ Šumavan Vimperk, což se také v průběhu turnaje potvrdilo. Turnaje se dále zúčastnily: domácí tým TJ Blatná, SK Otava Katovice, FK Vodňany, TJ Sokol Bělčice, TJ Dražejov, Spartak Rožmitál, SK Březnice 1918, TJ Sokol Kasejovice, SK Litavan Bohutín a TJ Hradiště.

V Blatné se začalo v 9 hodin a úvodní slovo obstarali starostka města Blatná paní Kateřina Malečková a předseda fotbalového oddílu TJ Blatná pan Michal Vanduch. Vše bylo perfektně připraveno a nachystáno a tak se naše mladé fotbalové naděje mohly pustit do sportovního zápolení. A že se bylo na co koukat. Všichni mladí hráči bojovali jako lvi a nechtěli dát soupeři nic zadarmo. Trenéři, rodiče i fanoušci se nechali strhnout předváděnou hrou a vytvořili skvělou atmosféru. Tu dokresloval také bohatý doprovodný program. Nafukovací hřiště pro rodiny, kruhová klec, skákací hrad a další atrakce fotbalového parku E.Onu byly po celý den permanentně vytíženy. Také počasí vyšlo nad očekávání dobře, což bylo pro zdárný průběh turnaje velice důležité.

Slavnostní vyhlášení se sice trošku zdrželo, což ale nikomu z přítomných vůbec nevadilo. Všechny týmy a všichni hráči byli po zásluze odměněni, což na tvářích všech vykouzlilo upřímné úsměvy a nadšení. Samozřejmě i zde platilo – čím lepší umístění, tím hodnotnější ceny.

Vítězství v Blatné a postup do „Velkého finále“ po zásluze vybojovali hráči TJ Šumavanu Vimperk, kteří svou kvalitu prokazovali po celý turnaj. Ve finále přehráli hráče TJ Hradiště, pro které už účast ve finále byla velkým úspěchem.

NEJLEPŠÍ BRANKÁŘ TURNAJE:           TJ HRADIŠTĚ               – Matěj Čechal

NEJLEPŠÍ STŘELEC TURNAJE:             FC PÍSEK                      – Alexandr Hořánek – 18 gólů

NEJLEPŠÍ HRÁČ TURNAJE                   FC PÍSEK                      – Rostislav Baďura

NEJMLADŠÍ HRÁČ TURNAJE              SK BŘEZNICE 1918     – Radek Vácha

Velké finále E.ON Junior Cupu 2015 se uskuteční 4. – 6. září v Roudném u Českých Budějovic. 15 týmů si vybojuje nominaci na kvalifikačních turnajích a další mužstva dostanou automatickou pozvánku – budou to týmy s ligovou příslušností. Mezi jistými účastníky nechybí AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, FC Baník Ostrava a FC Viktoria Plzeň.

Kvalifikační turnaj v Blatné měl rozhodně vysokou úroveň a byl výborně zajištěn. Upřímně doufáme, že podobných akcí (ať už u nás v Blatné nebo v jiných městech) bude do budoucna přibývat. Byla to krásná prezentace mládežnického fotbalu.

Žádný turnaj se neobejde bez organizátorů a lidí v pozadí. Poděkování proto patří:

• Energetické skupině E.ON, která je generálním partnerem těchto kol.
  • Městu Blatná za finanční podporu; starostce města Blatná Kateřině Malečkové za morální i slovní podporu během turnaje.
  • Pavlu Krátkému za organizaci a zajištění celé akce v Blatné.
  • Davidu Flanderovi za vynikající moderátorský výkon hodný „Oscara“.
  • Miroslavu Šimůnkovi za profesionální natočení a nafocení celé akce.
  • Našim rozhodčím, kteří ve čtyřech lidech zvládli, na vysoké úrovni, odpískat 46 utkání, což je úctyhodný výkon. Byli to: Miroslav Vaněček, Jiří Peroutka, Michal Hovorka a Miroslav Kostohryz.
  • Pavlu Bulkovi a Miroslavu Maškovi za bezchybnou evidenci výsledků a plynulý tok turnaje.
  • Mladým blatenským fotbalistům za skvělou pořadatelskou činnost, za kterou přišel osobně poděkovat vedoucí Faktor Týmu E.Onu. Za dobu 4 let, co organizuje atrakce pro E.ON, se ještě nesetkal s takovou ochotou a pomocí od mladých pořadatelů. Některé z maminek dojala jeho slova k slzám. Mladými pořadateli byli: Josef Potůček, David Fiřt, Adam Šejvar, František Outlý, Ondřej Krátký a Víťa Říha.
  • Monice Potůčkové, Heleně Kostohryzové, Martině Hovorkové, Michaele Outlé a Monice Siblíkové za přípravu občerstvení pro účastníky turnaje.
  • Všem výše nejmenovaným kamarádům za pomoc při přípravě a bezproblémový, plynulý chod celé akce.
  • Všem týmům za účast a skvělé výkony. Rodičům a fanouškům za podporu.